• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Yurt İçi ve Dışı Görev Süreleri Toplamı

aytaçbatur

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Herkese merhabalar,

Elimde yaklaşık 57000 satırlı bir veri var, bu veri bir iş yerinde çalışan personelin atamalı olarak nerelerde çalıştığını ve atamalı olarak çalışırken geçici olarak görevlendirildiği yerleri göstermektedir. Kişiler için satır sayıları sabit değildir, kimi kişilerde 50 satır mevcut kimisinde 15 satır. Görev yeri (C) sütunu kadro ismi olması nedeniyle çok uzun veriler içerdiği için H sütununda formülle özetledim. Bana sorgu sayfasındaki personelin kırmızı birimde atamalı olarak çalışırken gitmiş olduğu yurt içi ve yurt dışı görevlerin görev süresi toplamı gerekmektedir. İşyerindeki bilgisayarlarda güvenlik nedeniyle makro çalışmamaktadır. Nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim. Umarım konuyu doğru yere açmışımdır.

Ekli dosyalar

• görev süreleri.xlsx
    12.8 KB · Gösterim: 9
küçük bir soru ? atama dışındaki görevleri nereden geldiği belli değil
aynı kişi kırmızı- yeşil - sarı - mor ataması var nerden nereye gitti nasıl bulunacak

Aslına bakarsak veri bir kişinin safahatını gösteriyor, atama ve görevlendirme safahatları farklı satırlarda, hangi yerde atamalıyken göreve gittiğini benim bulmam lazım, atamalı bulunduğu satırlardaki tarih aralığına bakarak

Merhaba yüklediğiniz örnek dosyaya göre sonuçlar görseldeki gibi midir ? Yalnız Dosyadaki formüller sadece Excel 365 sürümünde çalışır. Daha eski versiyonlarda çalışmaz. Daha eski versiyon çözümü için makro ile başka arkadaşlar yardımcı olabilirler.

Adsız20.png

Ekli dosyalar

• görev süreleri.xlsx
    14.4 KB · Gösterim: 7
Merhaba yüklediğiniz örnek dosyaya göre sonuçlar görseldeki gibi midir ? Yalnız Dosyadaki formüller sadece Excel 365 sürümünde çalışır. Daha eski versiyonlarda çalışmaz. Daha eski versiyon çözümü için makro ile başka arkadaşlar yardımcı olabilirler.

Ekli dosyayı görüntüle 25493
Evet sonuçlar doğru gibi, dediğiniz gibi office sürümünden kaynaklı bende hata veriyor. Tablodan manuel toplayınca sonuçlar ikişer eksik çıkıyor, onun sebebide sizin formülde gidişi/dönüş günlerinide ekliyor sanırım, İlginiz için teşekkür ederim, sağolun...

HENÜZ SONUCA ULAŞAMADIM SORUYUDA EKİNİDE SADELEŞTİRDİM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

Elimde Office 2021 versiyon uyumunda bir excel tablosu mevcut, 5000 satırlı ve 6 sütunlu, A sütunda sıra numarası, B sütunda personelin kimlik numarası, C görevin türü "DAİMİ" veya "GEÇİCİ" mi olduğu, D sütununda C sütundaki belirtilen geçici veya daimi görevin başlangıç tarihi, E sütununda C sütundaki belirtilen geçici veya daimi görevin bitiş tarihi, F sütununda gidilen "DAİMİ" görevin “KIRMIZI BİRİM" demi yoksa "YEŞİL BİRİM" demi olduğu yazmaktadır. Personel DAİMİ görevdeyken GEÇİCİ görevlere gitmektedir. Bir kimlik numaralı personelin gittiği GEÇİCİ görevi, yine aynı kişinin hangi DAİMİ görevde gittiğini bularak, bulduğu o DAİMİ görevin F sütununda yer alan birim bilgisini GEÇİCİ görevin hizasında G sütununa yazacak bir formül gereklidir. Yani geçici görevin tarihine bakarak hangi daimi görevin içinde gidildiğini bulacak ve birim bilgisini ekleyecek.

Ekli dosyalar

• GÖREV SÜRELERİ.xlsx
    11.1 KB · Gösterim: 6

Konuyu okuyanlar

Geri