• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Yoklama listesini sayfalara aktarma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Vurkan

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
36
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar merhaba. Ekli dosyamda ÖĞRETMENLER isimli sayfada Öğretmenin adı soyadı B sütununda, Okulu C sütununda olmak üzere bir listem var. Bu sayfanın F sütunu 1. DÖNEM, G sütunu 2. Dönem ve H sütunu SENE SONU sayfaları için yoklama bölümü. bu sayfada toplantıya katılan öğretmenin satırına X işareti koyduğum zaman bu işaret F sütununda ise 1. Dönem isimli sayfada o öğretmenin okulunu bulup üstüne ismini getirmesini istiyorum. SENE SONU isimli sayfayı formülle yaptım. Bu bu sayfadaki formül mantığını kodla yapmak istiyorum. Tabii bu işlem her 3 sayfa için de geçerli olmalı. Yardımlarınızı bekliyorum. Saygılar.

Ekli dosyalar

• ZÜMRE TUTANAKLARI v2.xlsm
    84.1 KB · Gösterim: 6
Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-ZÜMRE TUTANAKLARI v2.xlsm
    85.9 KB · Gösterim: 8
Sayın SNNAY üstadım. teşekkür ediyorum. Bu kodlar çalıştı ancak butonla aktarma yerine ÖĞRETMENLER sayfasında X konuldukça çalışsa X silinince silinse daha güzel olur. Yanlışlıkla gelmeyen bir öğretmene X koyduk diyelim. O X silinse de o varmış gibi görünüyor.
Eğer mümkün ise buton yerine O aralıklara X konunca çalışan, konulan X silinince ilgili sayfada o ismi silen şeklinde olsa mükemmel olurdu. Saygılar.

Örnek dosyada Her X yazıldığında ilgili sayfaya öğretmeni yazıyor, bu X silince öğretmen siliniyor.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• ZÜMRE TUTANAKLARI v2 (1).xlsm
    86.1 KB · Gösterim: 2
Alicimri Üstadım. Maalesef kodları çalıştıramadım. F sütununa her X koyduğumda "Bu hücrelere 'X' yazabilir veya boş bırakılabilir." mesajı görüntüledim. Ancak ilgili sayfada o öğretmenin ismi gelmedi. Saygılar.

:)Büyük küçük harf duyarı büyük X kullanın veya
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Satırını aşağıdaki ile değiştirin. Küçükte, büyükte olsa çalışır.
Kod:

Sayın SNNAY üstadım. teşekkür ediyorum. Bu kodlar çalıştı ancak butonla aktarma yerine ÖĞRETMENLER sayfasında X konuldukça çalışsa X silinince silinse daha güzel olur. Yanlışlıkla gelmeyen bir öğretmene X koyduk diyelim. O X silinse de o varmış gibi görünüyor.
Eğer mümkün ise buton yerine O aralıklara X konunca çalışan, konulan X silinince ilgili sayfada o ismi silen şeklinde olsa mükemmel olurdu. Saygılar.
Deneyiniz

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-ZÜMRE TUTANAKLARI v2.xlsm
    85.6 KB · Gösterim: 3
Sayın Alicimri Üstadım. Kodlarınız çalıştı teşekkür ediyorum. Ancak yanlışlıkla konulan X işareti silinse de sayfaya yazdırılan isimler silinmiyor. Burası da hallolursa mükemmel olur. Saygılar.

Sayın SNNAY üstadım sizin kodlarınız tam istediğim işi yapıyor. Ancak Hücre birleştirince çalışmıyor. Saygılar.

Sayın SNNAY üstadım sizin kodlarınız tam istediğim işi yapıyor. Ancak Hücre birleştirince çalışmıyor. Saygılar.
Deneyiniz.
Yeni bir Modül olşuturun ve aşağıdaki kodları yapıştırın;

Kod:

ÖĞRETMENLER sayfasının modülüne aşağıdaki kodları yapıştırın;

Kod:

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-ZÜMRE TUTANAKLARI v3.xlsm
    86.6 KB · Gösterim: 3
Çözüm
Tekrar denedim. Öğretmenler sayfasında x silinince ilgili sayfadaki öğretmen ismi de siliniyor.
Yukarıdaki örnek dosyayı yeniledim.

Sayın SNNAY üstadım son mesajınız tam istediğim gibi teşekkür ediyorum.
Sayın Alicimri üstadım yukarıdaki 4 nolu örnek dosyada da isimler silinmedi. Galiba ben bir şeyi yanlış yapıyorum. Saygılar.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri