Çözüldü Yıllık izin Kıdem yılı belirlenmesi

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Doruk Paşa

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
15
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Sayın Arkadaşlar Merhaba

Ekli Yıllık izin dosyasında İzin Takip Listesi sayfasında Yıllık izin kıdem yılı için bir Kod yazılımına ihtiyacım var. Açıklama ve Örnekleme Dosya içinde İzin takip Listesi sayfasında yapılmıştır.

Yardımlarınızı rica ederim.

Ekli dosyalar

• PERSONEL YILLIK İZİN.xlsm
    79.9 KB · Gösterim: 16

Doruk Paşa

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
15
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Sayın Patron

Ekli Dosyada Birden Fazla kişiye ait yıllık izin Kıdem yılı hesaplamasında oluşan hatayı şöyle anlatmaya çalışayım;

K sütunu (Eksin gün) nu K4 ten son satıra kadar (Delete) tuşu ile sildiğimizde M sütununda M9 satırından itibaren aşağıdaki kişilerde oluşan Hatalı Kıdem günleri Tabloda görülmektedir. Olması gereken doğru kıdem günlerini W sütununda yazdım.

Hatanın nereden kaynaklandığını araştırdım. Şöyle bir denemeyle; K8 hücresine bir değer girdiğimde K9 dan itibaren aşağı doğru W sütununda olması gereken sayılarının (Kıdem yılları) doğru oluştuğunu gördüm.

Sonrasında sayfalarda yaptığım araştırmalar da neden böyle bir sonuç çıktığını bulmaya çalıştım. Bir neden bulamamakla beraber Hak ediş Listesi sayfasında ki B ila J alanında bulunan formüllerde 8. ci satırdaki formülün sonunda bulunan ('İZİN TAKİP LİSTESİ'!B$4:B8) formül uzantısı ilişti gözüme, ve dedim ki İzin Takip Listesi sayfasından 8.ci satıra kadar olan kişilerin bilgilerini alıyor diye aklımdan geçirdim. ve bundan dolayı İzin Takip Listesinde oluşan Kıdem yılları hatasının oluşabileceğini düşündüm. Doğru mu Yanlış mı bir fikir olduğundan emin değilim.

Doğruysa Hak ediş listesi sayfasında B, J sütunlarındaki formülün yerine bir kod yazılması sorunu çözer mi ona da siz karar verirsiniz diye aklımdan geçiyor.

Ekli dosyalar

• YILLIK İZİN.xlsm
    83.7 KB · Gösterim: 1

Patron

Site Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,790
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Deneyiniz.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm

Doruk Paşa

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
15
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Sayın Patron

Elinize Emeğinize sağlık. Çok Teşekkür Ederim. (y)

İyi çalışmalar Dilerim. Kalın Sağlıcakla

Konuyla ilgilenen Arkadaşlar için Dosyanın son hali Ekte sunulmuştur.

Ekli dosyalar

• PERSONEL YILLIK İZİN.xlsm
    90.4 KB · Gösterim: 3
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar