• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Yıllık izin formül

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Mehmetyigit38

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Selamun aleyküm arkadaşlar benim aşağıda göndermiş olduğum excel de ekstra bir formüle ihtiyaç duyuyorum 50 yaş ve üzeri personel için 20 gün yıllık izin hakkı olarak hesaplamasını istiyorum bu formülün içine nasıl bir formül ekleyebilirim formülü J6 nin içine eklemem gerekiyor toplam hak edilen kısmına yardımlarınız için şimdiden teşekkürler #yıllıkizin

Ekli dosyalar

• YILLIK İZİN HAKEDİŞ TAKİP ÇİZELGESİ 2020- 2021.xlsx
    29.1 KB · Gösterim: 12
Selamun aleyküm arkadaşlar benim aşağıda göndermiş olduğum excel de ekstra bir formüle ihtiyaç duyuyorum 50 yaş ve üzeri personel için 20 gün yıllık izin hakkı olarak hesaplamasını istiyorum bu formülün içine nasıl bir formül ekleyebilirim formülü J6 nin içine eklemem gerekiyor toplam hak edilen kısmına yardımlarınız için şimdiden teşekkürler #yıllıkizin
dosyanız ektedir.

Ekli dosyalar

• YILLIK İZİN HAKEDİŞ TAKİP ÇİZELGESİ 2020- 2021.xlsx
    29.6 KB · Gösterim: 18
istediğiniz kriterleri tam olarak yazın hepsine uygun olarak formülize edelim

Merhaba
Yıllık izini Formülündeki İşeGirişTarihi,HakEdişTarihi, DoğumTarihi bölümlerine tablonuzdaki hücreleri yazın
Tablonuzda izinHakediş tarihi sütünu yok Bir yılı doldurmamışssa izin kullanmaması için ek sutun açarak işe giriş tarihinden bir yıl sonrayı verin

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Beş yılı tamamlamayan 50 yas ve üstü, 18 yaş altı çalışanın yıllık izinini 20 olarak hesaplar

1-5 yıla kadar 14 gün
5-15 yıla kadar 20 gün
50 yaş ve üzeri 20 gün
15 yıl ve fazlası 26 gün
İstediğim kriterler bunlar

Merhaba
Yıllık izini Formülündeki İşeGirişTarihi,HakEdişTarihi, DoğumTarihi bölümlerine tablonuzdaki hücreleri yazın
Tablonuzda izinHakediş tarihi sütünu yok Bir yılı doldurmamışssa izin kullanmaması için ek sutun açarak işe giriş tarihinden bir yıl sonrayı verin

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
J6 ya ekleyeceğim değil mi bu formülü

Önce N6 da deneyin kontrollerinizi yapın ondan sonra uygularsınız J6 da kümülatif yıllık izinler var sanırım. Tabloya uygulanmış formül
Kod:

ekte yapımıştır.

Ekli dosyalar

• Copy of YILLIK İZİN HAKEDİŞ TAKİP ÇİZELGESİ 2020- 2021.xlsx
    51 KB · Gösterim: 13
1-5 yıla kadar 14 gün
5-15 yıla kadar 20 gün
50 yaş ve üzeri 20 gün
15 yıl ve fazlası 26 gün
İstediğim kriterler bunlar
50 yaşa göre yıllık izin yükseltmesi 1-5 yıl arasında uygulanır. Yanlış olmasın.

Dosyanız istediğiniz şekilde düzenlenmiştir.

Ekli dosyalar

• YILLIK İZİN HAKEDİŞ TAKİP ÇİZELGESİ 2020- 2021 (1).xlsx
    30.3 KB · Gösterim: 9
son revizeli hali budur tam istediğiniz gibi kolay gelsin iyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• YILLIK İZİN HAKEDİŞ TAKİP ÇİZELGESİ 2020- 2021 (1).xlsx
    30.3 KB · Gösterim: 18
herkese emekleri için çok teşekkür ederim formülü buradan hazırlanmış excel ile hallettim son halini de paylaşmak istedim iyi ki varsınız

Ekli dosyalar

• Copy of YILLIK İZİN HAKEDİŞ TAKİP ÇİZELGESİ 2020- 2021.xlsx
    50.8 KB · Gösterim: 45
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri