• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Yemek Maliyeti Formülü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

srhtdrsn

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
2
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar benim yemek maliyeti hesaplamak için excel dosyam var ama bazı hataları var. formül belirli bir yere kadar olan maliyeti hesaplıyor ama bir yerden sonraki gıdaların maliyetini hesaplamıyor bir türlü çözemedim bunu. Normalde bu ürünün maliyeti 3 tl olmalı ama diğer girdiğim iki ürünün maliyetini hesaplamıyor. Ekran resimleri ve exceli ekliyorum. yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Herkese iyi bayramlar diliyorum.

Ekran Resmi 2024-06-15 17.02.40.pngEkran Resmi 2024-06-15 17.03.09.pngEkran Resmi 2024-06-15 17.03.31.png

Ekli dosyalar

• Maliyet.xlsx
    3.7 MB · Gösterim: 7
Eğer makrolu çözüm işinize yarıyorsa, Deneyiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-Maliyet.xlsm
    3.7 MB · Gösterim: 4
Eğer makrolu çözüm işinize yarıyorsa, Deneyiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Hocam çok saolasın takır takır çalışıyor ayağına taş değmesin. iyi bayramlar diliyorum sana ve tüm sevdiklerine. Bu arada bu yazdıklarını ben hiç anlamıyorum ama excel çalışıyor :)

merhabalar
belki formüllü alternatif olur denermisiniz
Kod:
Hocam arkadaş düzeltip göndermiş saolsun. ben bu kadar detaylı anlamıyorum nasıl yaparım hiç bilmiyorum ama cevabın için çok teşekkür ederim eğer anlasam senin yöntemide denerim ama bunlardan hiç anlamıyorum :) iyi bayramlar dilerim sizede.

teşekkür ederim sizlerede iyi bayramlar

arkadaşlar bir sorum daha var kusura bakmayın lütfen yine takıldım bir yerde.
bu metre birimini değiştirmek istiyorum ama bu verileri nereden çektiğini bulamadım bir türlü. Veri doğrulamadan kaynağı görebiliyorum ama o kaynağa ulaşıp orada değişim yapamıyorum. B sütunu gösteriyor ama nerede bulamadım. nasıl bulabilirim o sayfayı?
Ekran Resmi 2024-06-15 22.06.54.png
Ekran Resmi 2024-06-15 22.06.32.pngEkran Resmi 2024-06-15 22.07.10.png

dosya-seçenekler-gelişmiş işaretli yeri aktif hale getirip data sayfasına girip metre yerine başka birşey yazabilirsini
1718487042608.png

Deneyiniz

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-SayfalarGörünüyorMaliyet.xlsm
    3.7 MB · Gösterim: 7
Çözüm
dosya-seçenekler-gelişmiş işaretli yeri aktif hale getirip data sayfasına girip metre yerine başka birşey yazabilirsini
Ekli dosyayı görüntüle 26408
çok teşekkür ederim hocam. Ayağınıza taş değmesin inşallah sizinde SNNAY hocamında kaç gündür uğraşıp çözemediğim dertten kurtardınız. tekrar iyi bayramlar.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri