• Dikkat !!!
    Forumumuzdan en iyi şekilde yararlanmak için Lütfen Ücretsiz
    Üye OLUN !

Yapay Zeka

YunuS

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Katılım
7 Mar 2021
Mesajlar
29
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Yapay zeka nedir kısaca tanımı?
Yapay zekâ, bir bilgisayarın veya bilgisayar kontrolündeki bir robotun çeşitli faaliyetleri zeki canlılara benzer şekilde yerine getirme kabiliyeti. ...

Yapay zeka Niçin Kullanılır?
Yapay zeka neden önemlidir? Yapay Zeka, tekrarlayan öğrenme ve verisel keşifleri otomatikleştirir. Ancak yapay zeka, donanım odaklı robotik otomasyondan farklıdır. Yapay zeka, manuel görevleri otomatikleştirmek yerine sık, yüksek hacimli, bilgisayarlı görevleri güvenilir bir şekilde ve yorulmadan gerçekleştirir.

Günümüzün en yaygın yapay zeka örnekleri:

Sesli asistanlar. Otonom sürüş sistemleri. Sosyal medyalardaki haber akışları Müzik ve medya akış hizmetleri.

Yapay zeka nedir nasıl çalışır?
Karmaşık verilerin kalıplarının tanınması, insanlar tarafından alınan kararların uygulanması ve insan tecrübelerinden yararlanması gerekir. Yapay zekanın çalışma prensibi ise var olan sistemin gözlemlemesi ile bu gözlemi daha önceden belirlenen parametreler doğrultusunda işlemek suretiyle çalışmaktır.

Yapay zeka ilk kez nerede kullanıldı?
Fakat yapay zeka diyebileceğimiz gerçek atılımın bahsi, ilk defa 1956 yılında edildi. İngiltere'de New Hampshire'da bulunan Dartmouth College'da yapılan bir konferansta ''yapay zeka'' terimi ilk defa ortaya atıldı.

Yapay zekanın zararları nelerdir?
Yapay Zekanın Olumsuz Etkileri Nelerdir?
  • 1- Yapay Zeka Önyargısı ...
  • 2- Bazı İşlerin Kaybı ...
  • 3- İnsan Deneyimindeki Değişim. ...
  • 4- Global Yönetmelikler. ...
  • 5- Hızlandırılmış Hack. ...
  • 6- Yapay Zeka Terörizmi.
Yapay zekâ 'bilinçli' değildir:

Yapay zekâlar, temelde insanın düşünme biçimini taklit eder ve bir nevi insan gibi düşünüp hareket eder. Ancak sadece bir konuda uzmanlaşır, satranç oynamak gibi bir konuda geliştirilir. Problemleri bu şekilde çözer, ondan istenen işleri bu şekilde yapar.

Yapay zeka hangi programlama dili ile yazılır?
Python. Sadeliği sebebiyle Python, yapay zeka için en ideal programlama dili olarak görülüyor. Söz dizimi basit olan ve kolay öğrenilebilen Python, yapay zeka algoritmalarının uygulanması için de son derece uygun. Nesne yönelimli, fonksiyonel ve prosedür yönelimli programlamayı destekliyor.
 
Üst