• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Yanyana birlestirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ramazankaya89

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
5
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaslar Iyı aksamlar

Bir dosyamda A sutunundaki degerlerı aynı sayfanın C1 satırında aralarına @ işareti atılarak birlestirme yapmak istiyorum

daha once hıc bu kodu yapmadım yardımcı olabilecek varmı

Çözüm
hocam makro koduna ıhtıyacım var bu konuda destek olabilirmisiniz formül ile yapıyorum ama cok zaman alıyor satır sayısı cok oldugu ıcın
Bakın yazdığım formülde A2:A500000 yaparsanız a sütununda 500000 satıra kadar olan verileri c1 hücresine aralarına @ işareti koyarak yazacak isterse 100000 satır olsun aynı şeyi yapacak neden anlamıyorsunuz? İlla makro diyorsanız aynı işlemi yapacak makro kodları aşağıda;

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
mail adreslerini mi birleştireceksiniz?
Örnek bir dosya ekleyiniz.
1​
METİNBİRLEŞTİR("@";DOĞRU;KIRP(PARÇAAL(YERİNEKOY(A2;" ";YİNELE(" ";UZUNLUK(A2)));(SATIR(DOLAYLI("1:"&UZUNLUK(A2)))-1)*UZUNLUK(A2)+1;UZUNLUK(A2))))
2​
METİNBİRLEŞTİR("@";DOĞRU;A1:A10)
3​
BİRLEŞTİR(A2;"@";A3;"@";A4;"@";A5;"@";A6)

Ekli dosyalar

• FRML.png
    FRML.png
    113.5 KB · Gösterim: 4
mail adreslerini mi birleştireceksiniz?
Örnek bir dosya ekleyiniz.
1​
METİNBİRLEŞTİR("@";DOĞRU;KIRP(PARÇAAL(YERİNEKOY(A2;" ";YİNELE(" ";UZUNLUK(A2)));(SATIR(DOLAYLI("1:"&UZUNLUK(A2)))-1)*UZUNLUK(A2)+1;UZUNLUK(A2))))
2​
METİNBİRLEŞTİR("@";DOĞRU;A1:A10)
3​
BİRLEŞTİR(A2;"@";A3;"@";A4;"@";A5;"@";A6)
hayır hocam sayıları bırlestırecegım 10000 satırlık bi dosyada formül ile cok uzun sürüyor

Elde etmek istediğiniz sonucu da bir kaç satırda gösterdiğiniz örnek çalışmanızı eklerseniz daha kolay sonuç alırsınız.

Elde etmek istediğiniz sonucu da bir kaç satırda gösterdiğiniz örnek çalışmanızı eklerseniz daha kolay sonuç alırsınız.
hocam dosya cok ıc ıce verılerle dolu sızlerınde vaktını cok alır bu yuzden ıstemıs oldugum sey su

A Range("C1 ")= A@B@C@D@E olarak bırlestırmesı en son degerden sonra @ atmaması gerekmektedır
B
C
D
E

hocam dosya cok ıc ıce verılerle dolu sızlerınde vaktını cok alır bu yuzden ıstemıs oldugum sey su

A Range("C1 ")= A@B@C@D@E olarak bırlestırmesı en son degerden sonra @ atmaması gerekmektedır
B
C
D
E
Deneyiniz. C1 hücresine formülü yazınız. satır aralığını istediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• BRLŞTR.png
    BRLŞTR.png
    98.3 KB · Gösterim: 3
Deneyiniz. C1 hücresine formülü yazınız. satır aralığını istediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz
Kod:
hocam makro koduna ıhtıyacım var bu konuda destek olabilirmisiniz formül ile yapıyorum ama cok zaman alıyor satır sayısı cok oldugu ıcın

Bakın yazdığım formülde A2:A500000 yaparsanız a sütununda 500000 satıra kadar olan verileri c1 hücresine aralarına @ işareti koyarak yazacak isterse 100000 satır olsun aynı şeyi yapacak neden anlamıyorsunuz? İlla makro diyorsanız aynı işlemi yapacak makro kodları aşağıda;

Kod:

Ekli dosyalar

• BİRLEŞTİR.xlsm
    17.2 KB · Gösterim: 1
Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri