• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Yan sayfadaki verilerin aynı olanları süzerek getirme (formülle)

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Ergün

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
42
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Yan sayfanın I7 sütununda bulunan verileri formül ile aynı olanları kaldırarak getirtmek için formül kurulabilir mi, teşekkürler

Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• Benzersizler.xlsm
    11.5 KB · Gösterim: 4
Beceremedim, doğru dosyayı ekte koydum, ayrıca ilginize teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Benzersizler.xlsm
    11.5 KB · Gösterim: 3
Aynı dosya farklı sayfa için çalışıyoruz.

Dosyada çok sayfa var, karışıklık olmasın diye diğer sayfaları gizliyorum

Olmayan nedir peki Sayın Ergün

"Ürün Hiyeyarşisine Göre Dolan" sayfası "A" sütunu 7. sıradan itibaren :
"KKY DOLAN" sayfasındaki "I" sütununda bulunan "Ürün Hiyerarşisi" adlarını süzerek yazacak.

Bu neden yapılıyor derseniz, dosyaya veriler her ay komple konulduğundan, eklenen yeni ürün adı veya çıkarılacak ürün adı değişebiliyor. Buraya da butonlu kod yazılabilir, teşekkür ederim.

İbrahim bey, hocanızın dosyası üzerinde çalışma devam ediyor, aynı dosya farklı sayfada:
"Madde Cinslerine Göre Dolan" "A" sütunu 7. sıradan itibaren :
"KKY DOLAN" sayfasındaki "I" sütununda bulunan "Ürün Hiyerarşisi" adlarını süzerek yazacak. Dosyayı tekrar tüm sayfalar açık olarak koydum. Önceki çalışmada KKY DOLAN ve KKY BOŞALAN sayfalarındaki verileri süzerek getiriyordu, bu defa yalnızca KKY DOLAN sayfasındaki "I" sütununu süzerek "Madde Cinslerine Göre Dolan" "A" sütunu 7. sıradan itibaren getirecek.

Bu neden yapılıyor derseniz, dosyaya veriler her ay komple konulduğundan, eklenen yeni ürün adı veya çıkarılacak ürün adı değişebiliyor. Buraya da butonlu kod yazılabilir, teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Yük Ayrıştırma ERGÜNN - Ekim 2022 İzin dz..xlsm
    2.4 MB · Gösterim: 3

Ekli dosyalar

• Benzersiz.xlsm
    173.6 KB · Gösterim: 8
Çözüm
Tekrar teşekkür ederim, zahmet verdim

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri