• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Xml Verisinden Sadece Belirli hücreleri otomatik almak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Jardin

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
11
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Elimde Bir Xml Linki var bunu sürekli güncellemem gerekiyor
istediğim şey tam olarak
Yeni Oluşturduğum bir excel Tablosuna Xml Linkinde ki istediğim hücredeki verileri çekmek

Burada en önemli ve dikkat edilmesi gereken ilk stok kodu hücresini çekmesi ve çekmeden önce filtre yaparak boş olan hücreleri almaması ve diğer hücreleri çekerken bu filteye bağlı olarak çekmesi
Örnek bir tablo oluşturdum
ve xml linkini de paylaşıyorum
Bu Xml Linkinde ki
Stok kodu hücresinde ki boş olanları filtreleyip dolu hücrelerin tamamını çekecek ve daha sonra bu filtreye bağlı olarak diğer istediğim verileri de çekecek
Burada söyle bir sorun var
Eğer Stok koduna bağlı kalarak veri çekilmezse aynı ürün ıdsinden 10 20 tane olabilir her ürün için bir satır olacak şekilde veri girilmiş benim istediğim şey ise stok kodunu filtre uygulayarak boş olanları almaması ve diğer verileri çekerken stok kodu boş olanları kesinlikle almamalı

Ekli dosyalar

• Çekmesini istediğim hücreler.xlsx
    81.3 KB · Gösterim: 5
Çözüm
istediğim şey tam olarak
Yeni Oluşturduğum bir excel Tablosuna Xml Linkinde ki istediğim hücredeki verileri çekmek

Burada en önemli ve dikkat edilmesi gereken ilk stok kodu hücresini çekmesi ve çekmeden önce filtre yaparak boş olan hücreleri almaması ve diğer hücreleri çekerken bu filteye bağlı olarak çekmesi
Bu Xml Linkinde ki
Stok kodu hücresinde ki boş olanları filtreleyip dolu hücrelerin tamamını çekecek ve daha sonra bu filtreye bağlı olarak diğer istediğim verileri de çekecek
Eğer Stok koduna...
Merhaba,
anlamak için soruyorum, aşağıda işaretlediğim örnek ,sizin olmasını istediğiniz sonucu gösteren tabloda YOK. bunu nasıl belirlediniz ?

1720350709459.png

Yeni ürün eklendiği için o ürün eski bir şablondan yaptığım için yok ama işte güncelleme yaparsam xmlden bu üründe gelecek

istediğim şey tam olarak

Bu Xml Linkinde ki
Eğer Stok koduna bağlı kalarak veri çekilmezse aynı ürün ıdsinden 10 20 tane olabilir her ürün için bir satır olacak şekilde veri girilmiş benim istediğim şey ise stok kodunu filtre uygulayarak boş olanları almaması ve diğer verileri çekerken stok kodu boş olanları kesinlikle almamalı
Deneyiniz

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-xmlverileri.xlsm
    129.1 KB · Gösterim: 8
Çözüm
Mükemmel olmuş hocam ellerine sağlık

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri