• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru X ten buyukse veya kucukse belirtilsin

kutsalazizler

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Sn. İlgiler,
Merhaba

Aşağıda belirtilen excel soru çözümü konusunda rica etsem yardımcı olabilir misiniz, hangi formul ve yontemle soruyu cozebilirim, Soru ek dosyalarda yer almaktadır.

Eklerinizi unutmuşsunuz.

Merhaba,
Ek küçük boyutta olmasına rağmen sistem kabul etmiyor ben text halinde paylaşıyorum,
desteğiniz için teşekkür ederim.

soru der ki: B sütununda ki sayıların toplamı 300'den büyükse "Toplam 300 den büyük" ; değilse "Toplam 300 den küçük yazsın"

1719580947426.png

Örneğin
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
formülü hangi hücrede uygularsanız o hücrede b1:b5 aralığının toplamını değerlendirir >300 ise 300den büyük, <300 ise 300den küçük sonucunu döndürür. b1:b5 aralığı verilerinizin toplandığı b sütunundaki aralıktır. Kendi çalışmanıza göre uyarlayın.

Örneğin
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
formülü hangi hücrede uygularsanız o hücrede b1:b5 aralığının toplamını değerlendirir >300 ise 300den büyük, <300 ise 300den küçük sonucunu döndürür. b1:b5 aralığı verilerinizin toplandığı b sütunundaki aralıktır. Kendi çalışmanıza göre uyarlayın.
Ne demek istediğinizi tam anlayamadım, bağışlayın.

Ekli dosyalar

• Sayfalar.gif
    Sayfalar.gif
    171.6 KB · Gösterim: 4
Ne demek istediğinizi tam anlayamadım, bağışlayın.
Excelde nasıl formül kullanıldığı, nasıl hesaplama yapıldığı ile ilgili fikriniz/bilginiz yok mu? OLabilecek en sade şekli ile ifade etmeye çalıştık lakin bunu anlayamadı iseniz öncelikle Excel ile ilgili eğitim videolarını izleyerek işe başlamanızı öneriyorum. Bunlar exceldeki en temel bilgilerdir.

Geri