• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü WorksheetFunction.Match Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

muratozmenler

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
With Sheets("Yıl")
k = .Cells(Rows.Count, "A").End(xlUp).Row
aranan = TextBox11.Text
aranan1 = TextBox12.Text
Bul = Application.WorksheetFunction.Match(1, (.Range("a1:a" & k) = aranan) * (.Range("c1:c" & k) = aranan1), 0)
If Not IsError(sBul) Then
Rows(Bul).Delete Shift:=xlUp

End If
End With

Merhabalar;
Kırmızı renkli satır hata veriyor yanlış nerde yapıyorum acaba

Merhaba.
Yeni olduğunıuz için sizde yazalım konu açarken örnek excel dosyası eklemeniz gerekmektedir.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Tabii sayfa adı boşluksuz olduğu için yukardaki gibi yapıldı boşluk olsaydı birkaç yere tek tırnaklar eklenmek gerekebilirdi.

Maalesef hiçbir işlem yapmadı. Hatta acaba deyip boş başka excelde yeni form oluşturup denedim yine olmadı.

Maalesef hiçbir işlem yapmadı. Hatta acaba deyip boş başka excelde yeni form oluşturup denedim yine olmadı.
Muhtemelen topla.çarpım fonksiyonu yazmak istediniz
ama yazdığınız fonksiyon kaçıncı fonksiyonu.
Yazıldığı şekliyle de yanlış.
1) Sizin ne yapmaya çalıştığınızı anlayabilmemiz için
2) Yazmış olduğumuz kodları test edebilmemiz için
sizin örnek bir dosya eklemeniz en makulu.
Çok mu zor. ?

Şirket bilgisayarı olduğu için dosya yüklemesine izin vermiyor o yüzden bu şekil yazdım kusura bakmayın.
Yapmak istediğim Textbox11 A sütununda arayıp bulacak ve Textbox12 dekide C sütununa eşitlenince o satırı silmek istiyordum.

Bende çalıştı üşenmeden sizin yerinizede kendim örnek hazırlayıp orda denedim halbuki sizin örnek eklemeniz gerekirken.
Ek ekleyin ayarlayalım.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Yıl sayı olduğu için yukardaki yeri alttaki ile değiştirin.

C#:
Ayrıca alttaki yerde Rows ününe nokta koymanız gerekecek eğer başka sayfada kod çalışırsa problem olmaması için.
C#:

Son düzenleme:
Rica ederim.
Şunuda yazayım.
Örneğin murat ta birden fazla aynı yıl varsa ilk bulunan silinir.
Çoklu silinecekse başka yol denenir.Sizin dosyada kişi ve karşı sütundaki yıl tek idi.

Kolay gelsin.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri