• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Whatsapp Web Mesajlarını Otomatik Excele Aktarma

mana97

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
51
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,

Excel ile yapılması mümkün mü bilmiyorum ancak, Browserda whatsap web üzerinden gelen mesajları excele 30 saniye de bir güncelleyip otomatik olarak aktarabilecek vba kodları üretilebilir mi.

varmaya çalıştığım hedef şirkete ait olan whatsap numarasına izin kotasını , çalışma belgesini, bordrosunu vesayre talep ettiği şeyi whatsap üzerinden yazacak excel otomatik olarak talep ettiği şeyin bilgisini personele gönderecek. Gönderme kısmında sorun yok internette bir sürü örnek var o yapılır ancak örneğini bulamadığım şey whatsaptaki mesajları otomatik olarak excele almak.

mana97

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
51
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Yazmayı unuttum, EĞER yapılabilirse telefon numarası ve yanındaki hücreyede en son gelen mesajı alsa yeterli olur tüm sohbet yedeğini almasına gerek yok dosya ağırlaşır yorucu olur.

mana97

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
51
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
10 gün olmuş konuyu bi güncel diyip hoplatsam saygılar. :)

mana97

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
51
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
aylardır hiç cevap gelmedi böyle bir şey mümkün değil galiba

asax

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
114
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Mümkün, özel talep kısmına konuyu açarsanız değerli hocalarım isteğinize cevap verecektir.

bibib

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2
Excel Versiyonu
Office 2019 TR

asax hocam özel talep olarak algılanıyor mutlaka ama genel olarak düşünüldüğü zaman gerekli olan uygulamalar arasına girdiği çin bu şekilde bir uygulama herkesin işine yarayabilecek bir çalışma olacaktır. örnek veya örnek bulabileceğimiz referanslar olursa çok memnun oluruz.​

Saygılarımla

mana97

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
51
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
bu konuyla alakalı yerli veya yabancı hiç kaynak bulamadım bana da çok lazım freelancer sitelerinden bi kaç kişiye para karşılığı yaptırmak istedim hep yaparız ederiz dediler ancak bi kaç gün sonra olmuyor veya 3. part uygulama yazılması gerekiyor gibi dönüşler oldu. Yapabilen varsa bir ilk olacak galiba. (Böyle bir excel elime geçerse ben paylaşırım burdan önemli değil hayat paylaştıkça güzelleşir sonuçta bunu ülkemin insanları iş için kullanacak ülkeye bir katkımız olsun bencillik yapmamak gerekiyor diye düşünüyorum :) ) SAYGILARIMLA.

azraep

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
853
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
youtube da bir sayfa buldum belki işinize yarar.
chrome eklenti ile çözmüşler
HTML:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

mana97

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
51
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
youtube da bir sayfa buldum belki işinize yarar.
chrome eklenti ile çözmüşler
HTML:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
bu eklentiyi biliyorum hocam bu tüm wp yazışmalarını yedek olarak alıyor ve .json uzantılı alıyor bu json uzantılı dosyayı excele aktarması bir hayli zor denedim. Ve netice olarak tüm sohbetin yedeğini alıyorsun burada örnek vermek gerekirse İstanbuldan Ankaraya seyahet etmek istiyorsun ama 81 ilin hepsini gezmen gerekiyor yani en son gelen mesajı veya bugün gelen son 1 saatteki mesajları almak istiyorsun ama taa 2 yıl önceki mesajı bile alıyorsun bununla. Ayrıca dinamik otomatik bir şey yapılamıyor bununla

azraep

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
853
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Aramaya devam yeni birşeyler bulabilirsen eklerim buraya

Konuyu okuyanlar

Geri