• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Webden Veri Kazıma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

burakgunes

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
22
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Ekteki Tabloda AKace İsimli siteden Kendi ürünlerime ait Fiyatları Çekiyorum Ve buna göre satış fiyatımı Belirliyorum Bir nevi rekabet analiz için bir program

Fakat şöyle bir sıkıntım var.
Çok fazla link eklediğim zaman Akace İp mi Banlıyor ve işim yarım kalıyor

Benim aklıma iki Çözüm geldi fakat internette yeterli kaynak bulamadım Vba belirli aralıklarla Proxy değiştirerek veya Makro her Next ten önce rastgele bir süre beklese belki engelleme yapmaz Teşekkürler

Ekli dosyalar

• akakce analız.xlsm
    125.4 KB · Gösterim: 6
Çözüm
Teşekkürler Sitenizden çok Faydalanıyorum Katkıda bulunmak için Bir yenilik düşünüyor musunuz?
Site hepimizin. Benim, diğer üyelerin olduğu kadar sizin aynı zamanda. Fikirlerinizi paylaşırsanız yöneticilerimiz mutlaka değerlendirecektir.

Ayrıca;
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Şu kod 10 saniye ile 20 saniye arası rastgele sayılar üretiyor olması lazım.
Ekteki Tabloda AKace İsimli siteden Kendi ürünlerime ait Fiyatları Çekiyorum Ve buna göre satış fiyatımı Belirliyorum Bir nevi rekabet analiz için bir program

Fakat şöyle bir sıkıntım var.
Çok fazla link eklediğim zaman Akace İp mi Banlıyor ve işim yarım kalıyor

Benim aklıma iki Çözüm geldi fakat internette yeterli kaynak bulamadım Vba belirli aralıklarla Proxy değiştirerek veya Makro her Next ten önce rastgele bir süre beklese belki engelleme yapmaz Teşekkürler
Proxy kullanmak çok akıllıca olmaz gibi geldi bana. Get gönderirken aynı kanalı kullanıyor sonuçta.
For Next içinde en sona
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
şeklinde bir bekleme süresi eklenebilir. Fakat ban atmayacağı süreyi deneme yanılmayla öğrenmeniz gerekir.

Proxy kullanmak çok akıllıca olmaz gibi geldi bana. Get gönderirken aynı kanalı kullanıyor sonuçta.
For Next içinde en sona
Kod:
şeklinde bir bekleme süresi eklenebilir. Fakat ban atmayacağı süreyi deneme yanılmayla öğrenmeniz gerekir.
eklenecek süreyi rastgele yapabilyormuyuz

For Next içinde en sona
Kod:
Yahu birde farklı bir sorun ile karşılaştım Kendi bilgisayarımda çalışıyor bu dosya fakat başka bilgisayarda sadece isimi çekiyor fiyatları çekmiyor bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir acaba

Rastgele sayılar üretebiliriz fakat bu sayıları zaman değerlerine çevirmeyi hiç denemedim. Üzerinde biraz çalışmam gerekecek.
Teşekkürler Sitenizden çok Faydalanıyorum Katkıda bulunmak için Bir yenilik düşünüyor musunuz?

Yahu birde farklı bir sorun ile karşılaştım Kendi bilgisayarımda çalışıyor bu dosya fakat başka bilgisayarda sadece isimi çekiyor fiyatları çekmiyor bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir acaba
Kod:

Üstteki dim ile tanımladığınız referansların dll dosyaları pc de mevcut olmayabilir, ya da requestheader ayarınızda mozilla vs. bişeyler yazıyor belki de o bilgisayarda mozilla yüklü olmayabilir. Ya da 5.0 versiyonu olmayabilir. Ya da ben tamamen sallıyor olabilirim. Web'den veri alma üzerine çok kafa yormadım şimdiye kadar çünkü.

Site hepimizin. Benim, diğer üyelerin olduğu kadar sizin aynı zamanda. Fikirlerinizi paylaşırsanız yöneticilerimiz mutlaka değerlendirecektir.

Ayrıca;
Kod:
Şu kod 10 saniye ile 20 saniye arası rastgele sayılar üretiyor olması lazım.

Çözüm
Kod:

Üstteki dim ile tanımladığınız referansların dll dosyaları pc de mevcut olmayabilir, ya da requestheader ayarınızda mozilla vs. bişeyler yazıyor belki de o bilgisayarda mozilla yüklü olmayabilir. Ya da 5.0 versiyonu olmayabilir. Ya da ben tamamen sallıyor olabilirim. Web'den veri alma üzerine çok kafa yormadım şimdiye kadar çünkü.
Dim ile tanımladığım herşey diğer pclerde de var ama bir türlü Çalıştırmadaım işi garibi Ürün adını çekiyor fakat
Kod:

getElementsByClassName olanları çekmiyor anlayamadım gitti

Şuan işlerim çok yoğun, bir kaç saate kadar kontrol edeceğim. Test etme imkanım olmadı.

Teşekkür ederim Sizden haber bekliyorum aeGNoR

Rastgele bekletmede işe yaramıyor Maalesef

Proxy değiştirmekle ilgili bir çözümünüz varmı

bu linkte bahsedilmiş sanırım biraz

Teşekkürler

Teşekkür ederim Sizden haber bekliyorum aeGNoR

Rastgele bekletmede işe yaramıyor Maalesef

Proxy değiştirmekle ilgili bir çözümünüz varmı

bu linkte bahsedilmiş sanırım biraz

Teşekkürler
Orada SERVERXML diye bir şey kullanılmış. sizinki MSXML kullanılmış. Sizin kullandığınızda setproxy çıkmıyor örnekte çıkıyor. sizin örneğinizde SERVERXML olarak değiştirdim setproxy çıktı. Oraya kadar problem yok.

Bundan sonrası için ProxyList diye bir sayfa açılır ve her linkin karşılığına denk gelen bir proxy adresi yazılır. Böylece her döngüde farklı bir proxy ile çalışmış olur. Örneği yüklüyorum fakat proxy listesi ya da proxy adresleri nerede yayınlanır herhangi bir bilgim olmadığı için adres eklemedim. Öyle bir liste hazırlayabilirseniz sanırım problem kalmaz.

Ekli dosyalar

• akakce analız.xlsm
    126.4 KB · Gösterim: 6
Bu da bir çözüm getirmezse listenizi parça parça çekecek bir kod yazarsınız ve günün belli aralıklarında çalıştırırsınız.

Örneğin kod çalışmadan önce bir inputbox açılır siz oraya 2-100 yazarsınız 2 ve 100'ü ayrıştırıp döngüyü öyle kurarsınız 2. ve 100. satırdakileri getirir 5-10dk sonra 101-200 yazarsınız 101. satır ve 200. satırdakileri getirirsiniz.

Aklıma başka çözüm gelmedi malesef.

Dim ile tanımladığım herşey diğer pclerde de var ama bir türlü Çalıştırmadaım işi garibi Ürün adını çekiyor fakat
Kod:

getElementsByClassName olanları çekmiyor anlayamadım gitti
buna bakabildiniz mi ?

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri