• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü webden veri alamama sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

adoer

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel V
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
2-3 yıldır günlük kullandığım (internet ortamından edindiğim ve kendime göre düzenlediğim ) fon takip dosyam 22.07 pazartesi günüden beri veri indirmiyor.
windows 7 - excell 2013 tr 32 kullanıyorum.

Çözüm
İstediğiniz şekilde detaylı bir veri çekme işlemi yapan hazır sistem yok. Verilerinizin çekildiği adrese uygun bir program yazılması gerekir. Belki python ile veya başka bir dil ile yapılabilir.
örnek dosya
bu şekile hazırladığım ve bir kaç yıldır sorunsuz kullandığım bütün dosyalarımda aynı hata oluştu.

al tuşuna bastırımda aşağıdaki hataları alıyorum.

Ekli dosyalar

• AL_FON.xlsm
    142.4 KB · Gösterim: 3
  • 1.jpg
    1.jpg
    156.5 KB · Gösterim: 5
  • 2.jpg
    2.jpg
    155.2 KB · Gösterim: 5
herhangi bir excell dosyasında web den veri al yaptığımda

Ekli dosyalar

• 3.jpg
    3.jpg
    125.8 KB · Gösterim: 4
  • 4.jpg
    4.jpg
    100.3 KB · Gösterim: 4
TLS ayarları işaretli.
sorun çözülür amacı ile ofis programını silip tekrar yükledim fakat değişen bir şey oladı.

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Kodlarda herhangi bir sorun yok verileri çekiyor yeni kurulum yaptığınızı belirtmişsiniz mümkünse üst versiyon bir Excel yükleyip deneyin.

Ekli dosyalar

• veriçek.gif
    veriçek.gif
    1.7 MB · Gösterim: 3
Kodlarda herhangi bir sorun yok verileri çekiyor yeni kurulum yaptığınızı belirtmişsiniz mümkünse üst versiyon bir Excel yükleyip deneyin.
cevap için teşekkürler.
2-3 yıldır kulandığım bu tip dosyaların hepsi aynı sorunu yapıyor.
cuma günü veri çektim. pazartesi sonrası çekemedim.
ofis dışında farklı bir yazılım sorunu olabilir mi.
başka hangi programları yenilemeyi deneyeyim.

2013 kullanıcısı olan başka bir arkadaşınızın bilgisayarında deneme yaparak sonuçlara bakarsınız eğer hata veriyorsa sorun 2013 versiyonundan eğer hata vermiyorsa sizin bilgisayarınızdadır.

2013 kullanıcısı olan başka bir arkadaşınızın bilgisayarında deneme yaparak sonuçlara bakarsınız eğer hata veriyorsa sorun 2013 versiyonundan eğer hata vermiyorsa sizin bilgisayarınızdadır.
bir kaç ay böyle bir olanağım olmayacak.
excell dışında bu dosyaları kullanarak veya farklı bir şekilde veri indirme programı var mı.

İstediğiniz şekilde detaylı bir veri çekme işlemi yapan hazır sistem yok. Verilerinizin çekildiği adrese uygun bir program yazılması gerekir. Belki python ile veya başka bir dil ile yapılabilir.

Çözüm

teşekkürler.

Python ile yapılabiliyor. Firefox kurmalısınız. Ayrıca geckodriver dosyasının Path adresinin düzenlenmesi lazım ve adresini service = Service(r'C:\Users\qrnz\OneDrive\Desktop\python.py\geckodriver\geckodriver.exe') buraya yazmalısınız, ayrıca excel_path = r'C:\Users\qrnz\OneDrive\Desktop\python.py\FONS.xlsx' # Excel dosyanızın yolunu da kendi bilgisayarında olan adresle değiştirmelisiniz
Python:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• python.gif
    python.gif
    1.6 MB · Gösterim: 2
  • geckodriver.zip
    1.7 MB · Gösterim: 0
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri