• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Web'den ( İnternet sitesinden ) veri alma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

echyilmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
21
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
arkadaşlar web'den düzenli günlük veri alıyordum bugün böyle bir hata ile karşılaştım
1625299859610.png

Çözüm
Hay Allah! Boşuna uğraşıyoruz.:)) Her iki sitenin sağ en üstte birinde "giriş ", diğerinde de "Ücretsiz deneme" var. Yani bazı verileri alabilmeniz için üye olmanız ve giriş yapmanız gerekli. Kuvvetle muhtemel siz deneme hesaplarıyla işlem yaptınız. Süresi bitti.
İndirmek istediğiniz tabloda "Kod" Sütununun olmadığını belirtiyor. Sorgula düzenle den sütun bilgisini ekleyebilirsiniz. Eğer varsa , Ön belleği temizleyip "verileri yenile" yapın yada her tabloyu teker teker yükleyin veriler yenilenmiş olur deniyor çözümler arasında.

İndirmek istediğiniz tabloda "Kod" Sütununun olmadığını belirtiyor. Sorgula düzenle den sütun bilgisini ekleyebilirsiniz. Eğer varsa , Ön belleği temizleyip "verileri yenile" yapın yada her tabloyu teker teker yükleyin veriler yenilenmiş olur deniyor çözümler arasında.
tek tek de yüklemeye çalıştım. dediklerinizin hepsini yaptım. yeni bir excel dosyasına da veri almak istedim hep aynı hata veriyor. yok dediği kod sütunu web'teki orijinal dosyasında var. o sütunları tek tek seçme girişimi de yaptım olmadı verileri site olarak alma şansı var mı

Aşağıdaki formül ile investing sitesinden veriyi google sheets de alabiliyorum

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

tek tek de yüklemeye çalıştım. dediklerinizin hepsini yaptım. yeni bir excel dosyasına da veri almak istedim hep aynı hata veriyor. yok dediği kod sütunu web'teki orijinal dosyasında var. o sütunları tek tek seçme girişimi de yaptım olmadı verileri site olarak alma şansı var mı
seleniumbasic ile yapmayı denediniz mi?

Sorun yeni ortaya çıktıysa , kaynak biçimindeki bir değişiklikten kaynaklanıyor olabilir. web sayfasının yapısının değişmiş olabilir, Değişken türü farklı olabilir. Sorgunuzu dikkatli kontrol edin. Olmuyorsa kaldırarak sorgunuzu yeniden oluşturun.

Sorun yeni ortaya çıktıysa , kaynak biçimindeki bir değişiklikten kaynaklanıyor olabilir. web sayfasının yapısının değişmiş olabilir, Değişken türü farklı olabilir. Sorgunuzu dikkatli kontrol edin. Olmuyorsa kaldırarak sorgunuzu yeniden oluşturun.
her türlü denedim veri türünü değiştirdim. yeni bir çalışma kitabında denedim site hep hata verdi sanrım siteden kaynaklı. bu siteden makro ya da başka bir yöntemle 7 sayfalık veri ama 3 sayfası günlük lazım bana

Sayfada bir sıkıntı var gibi Excele Aktar yaptığında Sıfır byte uzunluğunda içinde veri yok.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2021-07-04 141926.png
    Ekran görüntüsü 2021-07-04 141926.png
    42.7 KB · Gösterim: 13
Hay Allah! Boşuna uğraşıyoruz.:)) Her iki sitenin sağ en üstte birinde "giriş ", diğerinde de "Ücretsiz deneme" var. Yani bazı verileri alabilmeniz için üye olmanız ve giriş yapmanız gerekli. Kuvvetle muhtemel siz deneme hesaplarıyla işlem yaptınız. Süresi bitti.

Çözüm
Burda almak istediğiniz veri ne? Toplam 6 sayfa mevcut her sayfada 60-65 satır veri var. Bunları mı almak istiyorsunuz?

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri