• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Virgülden Sonraki 3 Hane

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

alperenyavuz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar ben sayı üret formulü ile istediğim aralıkta sayı ürettim fakat üretilen sayı örneğin 0,2746294892 gibi bir şey, ben bu sayıyı 0,274 yapmak istiyorum, ondalık olarak hücrede bu şekilde gösteriliyor fakat hücrenin üzerine tıklayınca yine 0,2746294892 şeklinde oluyor. Bu konuyla alakalı herhangi bir hücreyi farklı hücrede çözen bir kod var fakat ben bunu aynı hücre içerisinde çözmesini istiyorum. Bul ve değiştir işe yarıyor gibi fakat tam istediğimi yapamadım.

Aynı hücrede çözmek, yanlış bilmiyorsam vba kod ile olur. Bu şekilde de hücreleriniz formül çalışıyor ise bozulur.
Alternatif olarak (eğer excel formül ile yapıyor iseniz) VBA kod ile çözün/çözdürün.

Aynı hücrede çözmek, yanlış bilmiyorsam vba kod ile olur. Bu şekilde de hücreleriniz formül çalışıyor ise bozulur.
Alternatif olarak (eğer excel formül ile yapıyor iseniz) VBA kod ile çözün/çözdürün.
Aslında sadece bir hücredeki 0,348294322 sayısını 0,348 yapmak istiyorum, olay çok basit ama bir türlü yolunu bulamadım. Bul ve değiştir aslında bunu yapabilecek olaya sahip ama oradaki satıra bu derdimi nasıl anlatacağım bilmiyorum :(

formül başına Yuvarla(formülünüz;3) şeklinde yapmanız işinizi görmüyor mu?

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

merhabalar
eğer ürettiğimiz rastgele sayı hep 0,## şeklinde olacaksa
=RASTGELEARADA(1;100)/100 işinizi görürmü acaba

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri