• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Virgülden sonra iki sayı getirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

makroeko

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
44
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar,aşağıdaki formüle göre şöyle sonuç çıkıyor. 2,2890431396414 mm ± 0,5
Virgülden sonra iki sayı olsun istiyorum.2,28 gibi .
Gerekli olan düzenlemeyi formüle eklemeniz mümkünmü.

=EĞERHATA(İNDİS(Veri!$A:$GR;KAÇINCI((Dizayn!$U$3&Dizayn!$U$12);Veri!$A:$A;0);122);"")&"mm ± 0,5"

Çözüm
Merhaba makroeko A2 de 2,2890431396414 gibi bir sayınızın olduğunu varsayıyorum B2 ye =NSAT(A2;2) gibi bir formül yazarsanız hep virgülden sonraki 2 haneyi 2,28 gibi yuvarlama yapmadan size sonuç olarak dönderir. Kısacası formülünüzü böyle yaparak deneyin.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Merhaba makroeko A2 de 2,2890431396414 gibi bir sayınızın olduğunu varsayıyorum B2 ye =NSAT(A2;2) gibi bir formül yazarsanız hep virgülden sonraki 2 haneyi 2,28 gibi yuvarlama yapmadan size sonuç olarak dönderir. Kısacası formülünüzü böyle yaparak deneyin.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm

Kod:
Çok teşekkür ederim.kolay gelsin.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri