• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Veriye göre Logo Uygulama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

mcexrem

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
99
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar üstadlar,

dosyamın CAM LİSTESİ sayfası B sütununa markaları belirtiyorum. Belirttiğim bu markaları M1 hücresine çekip etiket yazdırıyorum. Sayfanın başında bulunan logoları M1 hücresine logo olarak uygulamak mümkün mü acaba?

Ekli dosyalar

• TEST.xlsm
    895.3 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Merhabalar üstadlar,

dosyamın CAM LİSTESİ sayfası B sütununa markaları belirtiyorum. Belirttiğim bu markaları M1 hücresine çekip etiket yazdırıyorum. Sayfanın başında bulunan logoları M1 hücresine logo olarak uygulamak mümkün mü acaba?
Deneyiniz. Resimlerin klasör yolunu "C:\Users\qrnz\Downloads\Logolar\ kendi oluşturduğunuz dosya yolu ile değiştiriniz. Resimlerin isimlerini marka isimleri olarak kaydediniz. PİMAPEN.jpg ADOPEN.jpg WİNSA.jpg vb.

Yeni bir modüle aşağıda ki kodu yapıştırınız.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Tam anlamadım,
İlk önce logoyu seçin, hücre adres kutusundaki isimleri M1 hücresine gelen isimlere uygun değiştirip, Enter tuşuna basın.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

M1 hücresinde zaten şu anda DÜŞEYARA formülü var ve çalışıyor. Şöyle söyliyeyim ; Siz seçim yaptığınızda o firmaya ait logo o hücre içerisine gelir ama M1 hücresine değil. Bu formülle de olur VBA ile de olur. Çünkü orada formül var. Ha bir de o hücre logo büyüklüğünde olur.

Merhabalar üstadlar,

Deneyiniz. Resimlerin klasör yolunu "C:\Users\qrnz\Downloads\Logolar\ kendi oluşturduğunuz dosya yolu ile değiştiriniz. Resimlerin isimlerini marka isimleri olarak kaydediniz. PİMAPEN.jpg ADOPEN.jpg WİNSA.jpg vb.

Yeni bir modüle aşağıda ki kodu yapıştırınız.
Kod:

CAM LİSTESİ sayfasının modülüne aşağıda ki kodu yapıştırınız;
Kod:

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-LOGO.xlsm
    876.2 KB · Gösterim: 7
Son düzenleme:
Çözüm
Örnek bilgi açısından hücre içine resim çağırma
K sütununa inceleyin belki işinize yarar

Ekli dosyalar

• TEST.xlsm
    944.6 KB · Gösterim: 7
Tüm hocalarıma Teşekkür Ederim. Deneme şansım olmadığı için pazartesi günü dönüş sağlayacağım.

Günaydınlar hocam,

Bilgisayarımdaki dosya konumunu düzelterek çalıştı. Teşekkür ederim. Selamlar

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri