• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Verileri Tablo Haline Getirmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

eumer

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
2
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
MErhaba,
fotoğraftaki gibi A ve B sütunlarından oluşan verilerim var.
i081ybi.png

luoc1mn.png

A sütunundaki Başlığa kodların B sütununda karşılık geldiği veriyi oluşturmak istediğim tabloya çekmek istiyorum. Örnek veriler ve oluşturmak istediğim tabloya ait dosya ektedir. Yardımcı olabilir misiniz ? Teşekkür ederim.

Dosya ektedir.
AKTAR butonuna basınız.

Ekli dosyalar

• km_kare_alanlar.xlsm
    31.3 KB · Gösterim: 9
Çözüm
Sayın Moderatörüm,
yardımınız için çok teşekkür ederim. Çok güzel olmuş. Veri setim sürekli değişiyor ama artık tek tıkla tablom hazır. ELlerinize sağlık. Bir istirhamım daha olabilir mi acaba ? Kodlar gördüğünüz üzere 1-5 arası başlıyor. O kodlar aslında 1.2.5 veya 5.1.1 gibi yazarak kullanıyoruz. sizin hazırladıgınız tablo ayrıntılı tabloydu. Birde bunun özele indirgenmiş hali var. 1 ile başlayanlar şehir alanları başlığı altında, 2 ile başlayanlar tarım alanları gibi. Bu tablonun bir de bu şekilde aktarılabileceği halini hazırlayabilir misiniz ? Alınacak veri sekmesindeki tüm 1 ile başlayan kodlar Şehir alanlarına, 2 ile başlayan tarım alanlarına, 3 ile başlayan Ormanlık alanlara 5 ile başlayanlar da sulak alanlara gelecek. ben bir örnek format hazırladım. Kontrol eder misiniz ?

son mesajımdaki isteğime gerek kalmadı. Ben data consolid yaptım oldu. Teşekkür ederim :)

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri