• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Veriler arasında değere göre değer alma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

senicilgin

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar kolay gelsin benim isteğim biraz karışık şöyle anlatmaya çalışacağım.

Veriler içinden combobox1 ile seçtiğim veriye göre c sütündaki ölçüler içinde textbox1 deki veriye göre en küçük veriği bana getirsin textbox2 ye yazdırsın bu

örnek:

textbox1 ben 1,500 girdiğimde bana aşağıdaki resimdeki başlama noktasındaki en küçük değeri verecek

Ekran görüntüsü 2024-07-04 150831.jpg

Arkadaşlar kolay gelsin benim isteğim biraz karışık şöyle anlatmaya çalışacağım.

Veriler içinden combobox1 ile seçtiğim veriye göre c sütündaki ölçüler içinde textbox1 deki veriye göre en küçük veriği bana getirsin textbox2 ye yazdırsın bu

örnek:

textbox1 ben 1,500 girdiğimde bana aşağıdaki resimdeki başlama noktasındaki en küçük değeri verecek

Ekli dosyayı görüntüle 26665

Boyutları küçültülmüş bir örnek dosyanızı yüklerseniz daha uygun olur. Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-TEXTBOXAVERİÇEKME.xlsm
    17.9 KB · Gösterim: 2
Son düzenleme:
Öncelikle çok teşekkür ederim cevabınız için ayrıntılı inceledim lakin istediğim tam olmadığını gördüm. Daha doğrusu ben doğru ifade edememişim.

parçaların başlama ve bitiş ölçüleri var başlama ve bitiş noktalarını arasında yorum yaparak bana en düşük veriyi verecek aşağıdaki resimde bunu anlatmaya çalıştım. bana 0,125 ölçüsünü vermesi gerekiyor.

Ekran görüntüsü 2024-07-05 082144.jpg

Ekli dosyalar

• Parça yer öğrenme.xlsm
    21.6 KB · Gösterim: 2
Bitiş noktasını geçmiş en küçük değeri verecek

Bitiş noktasını geçmiş en küçük değeri verecek
Deneyiniz, aşağıda ki kodlar Combox1 den seçilen değere ve TextBox1 e girilen veriye göre bitiş noktasını geçen en küçük değeri Textbox2 ye yazar.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• 000.png
    000.png
    184.8 KB · Gösterim: 1
  • 001.png
    001.png
    200.6 KB · Gösterim: 2
  • DÜZENLENDİ-Parça yer öğrenme (1).xlsm
    23 KB · Gösterim: 1
Son düzenleme:
Çözüm
Hocam çok teşekkür ederim istediğim gibi olmuş elinize sağlık.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri