• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Veri kayıt sistemi oluşturma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Yakup_Sasmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
7
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,

Yıllardan aklımda olan bir bir çalışmayı deneme amaçlı küçük bir projede yapmak istiyorum. Buraya konu açmamın nedeni de bu proje için ne tür bir yol izlemem gerekir sizin güzel düşüncelerinizi öğrenmektir.

Ben biyoloji alanında yıllardır çalışıyorum. Genellikle bir arazide gördüğüm canlıların kayıtlarını formlara veya excel formlarına günlük tutuyorum. Artık bu verileri toplu halde tutabileceğim bir yer istiyorum. Ayrıca makale, dergi, web sitesi gibi yerlerde de kayıt edilmiş bilgileri de gördükçe kayıt olarak gireceğim. Şimdilik kendime bir canlı grubu (memeli- Yarasa) seçtim ve hem kendi kayıtlarımı hem de Türkiye'de yapılmış kayıtları toparlamayı düşünüyorum. Verilerimi hardiskte tutuyorum.

Vba ile excel de birçok şey yapılabiliyor. Bende birkaç yıldır ufak projeler kendime yapmaya çalışıyorum. Size sormak istediğim vba userform ile veri giriş yapsam, çok fazla satır olduğunda excelde yavaşlama olur mu? Ya da direk Access üzerinde mi böyle bişey yapmalıyım? Access her pc de olmuyor. Access öneriniz olursa access programı olmayan pc lerde çözüm olarak ne yapmalıyım? İleri de grup oluşturup daha büyük proje için direk SQL tabanlı bir şeye mi yönelmeliyim? Ekteki gibi Access mantığında tabloları hazırlıyorum.

Ekli dosyalar

• 1641149277604.png
    1641149277604.png
    6.7 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Merhaba,
Excel veya access ile uğraşmayın derim.Direk mssql ya da mysql gibi veritabanı kullanın.
Excelde veriler arttıkça yavaşlamalar başlayacaktır. Veritabanı için pc lerde runtime ve database engine servislerinin olması gerekir.
Merhaba,
Excel veya access ile uğraşmayın derim.Direk mssql ya da mysql gibi veritabanı kullanın.
Excelde veriler arttıkça yavaşlamalar başlayacaktır. Veritabanı için pc lerde runtime ve database engine servislerinin olması gerekir.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri