• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü veri aktarım kodu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

turgay1983

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
19
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
merhaba
değerli üstatlar
ben excel sayfasını başka bir kitap oluşturup oraya aktarıyorum. yalınız yapmak istediğim aktardığım dosyanın adını belirlerken sabit değil de formdaki TxCariad tesxbox unda ne yazıyorsa ona göre aktarsın.
şöyle bir kod yaptım bu sabit ad ayzarsam atıyor ama texbox a göre aktarmadım yardımcı olarabilirmisiniz

rivate Sub BtnAktar_Click()
Dim Sor As Byte
Sor = MsgBox("Cari Ekstre Aktarılsın MI?", vbYesNo + vbDefaultButton1 + vbQuestion, "Excele Aktar")
If Sor = 7 Then Exit Sub
Dim Wb As Workbook
Set Wb = Workbooks.Add

ThisWorkbook.Sheets("RaporSayfasi").Copy Before:=Wb.Sheets(1)

Wb.SaveAs ThisWorkbook.Path & "\ (TxCariAd.Value )" & ".xlsx"

Wb.Close
Set Wb = Nothing
MsgBox "Ekstre Aktarıldı", vbOKOnly + vbInformation
Exit Sub

End Sub

Aşağıdaki gibi dener misiniz?
Wb.SaveAs ThisWorkbook.Path & "\" & TxCariAd.Value & ".xlsx"

Yukarıdaki kod içerisinde
Wb.SaveAs ThisWorkbook.Path & "" &
satırını
Wb.SaveAs ThisWorkbook.Path & "\" & ile değiştirin.

Sayın yöneticiler belirli bir mesaj üstü düzenleme izni verilse veya mesaj düzenleme sınırı 3dk çok az :)

2. Makroda hh:mm kısmını hhmm yapıp deneyin, : işareti hata vermiş olabilir.

ddmmyyyy_hhmm şeklinde

Önemli değil kolay gelsin.
Son durum aşağıdaki gibi olması lazım.

C++:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Önemli değil kolay gelsin.
Son durum aşağıdaki gibi olması lazım.

C++:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
oldu. sadece end sub tan sonra code işaretini koymadım ama oldu. birde komple excel sayfasını değil de sadece listview i aktarabilir miyim

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri