• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Vba'da Toplama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Vanetta

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,

Bir excel dosyasında 2 sayfam var 1. sayfa Analiz 2. Sayfa Ankara depo adıyla

Benim sorum Ankara Depo Sayfasında ki her bir ürün kodunun aynısını Analiz sayfasında bulduğunda Ankara Depo sayfasındaki ürünün "Stok Miktarı" ile Analiz sayfasındaki aynı ürünün satılan miktarını toplayıp "Gönderilen Miktar" sütununda ki hücreye yazması.

Örnek Dosya Aşağıdaki Ektedir. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• analiz.xlsx
    8.8 KB · Gösterim: 7
B3 e yapıştırıp aşağı doğru kopyalayınız:

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Dener misiniz.
Analiz sayfasında A sütununda deneme amaçlı
bazı eklemeler yaptım.
Bilginize.
Kolay gelsin.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• analiz_MKR.xlsm
    26 KB · Gösterim: 2
excelcan hocaya alternatif olsun. örneğiniz ekte

Ekli dosyalar

• analizYENİ.xlsm
    17.1 KB · Gösterim: 3
Dener misiniz.
Analiz sayfasında A sütununda deneme amaçlı
bazı eklemeler yaptım.
Bilginize.
Kolay gelsin.
Kod:
Listeleme butonu koymuşsunuz çok iyi olmuş elinize sağlık.

Fakat gerçek verilerle çalışmaya başladığımda bir sıkıntı çıktı

1. Muhasebe programından Ankara Depo sayfasındaki değerleri otomatik çekiyorum. Eğer ürün stoğu 0 ise muhasebe programı kodu getirmiyor. Bu sebepten dolayı Analiz sayfasında "SARI" ile işaretlediğim satırdaki B11 hücresini boşluk olarak alıyor. Böyle bir durumda Gönderilen Miktar; Satılan Miktara eşit olması gerekmektedir.
2. Sizden ricam Analiz sayfasındaki Kalan Miktar sütununu otomatik getirsin.
3. Stok seviyesi diye 3. bir sayfa açtım. Buraya her kodun stok seviyelerini giriyorum. Bu girdiğim değerlere göre Analiz sayfasındaki Sipariş durumu kolonuna, kalan miktar stok seviyesinden küçük ise hücre rengini kırmızı yapıp sipariş ver yazısını yazsın.
4. Birde Excel'im 2007 sürümü. Dosyayı açtığım zaman makroları otomatik etkinleştirme yöntemi var mı?

Sizi çok yoruyorum sanırım. Yardımcı olursanız minnettar olacağım. Örnek dosyayı ekledim. Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• analiz_MKR_Ek.xlsm
    27.1 KB · Gösterim: 4
Fakat gerçek verilerle çalışmaya başladığımda bir sıkıntı çıktı
Bunun sebebi soruyu sorarken eksik sormuş olmanız.
Ya değilse ona göre kod yazılırdı siz de sıkıntı çekmezdiniz. :)
Yeniden düzenledim.
Dener misiniz.
Kolay gelsin.
Kod:

Ekli dosyalar

• analiz_MKR_Ek_1.xlsm
    32.2 KB · Gösterim: 7
Çözüm
Bunun sebebi soruyu sorarken eksik sormuş olmanız.
Ya değilse ona göre kod yazılırdı siz de sıkıntı çekmezdiniz. :)
Yeniden düzenledim.
Dener misiniz.
Kolay gelsin.
Kod:
Süper elinize sağlık

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri