• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü vba geri sayım

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

burakgunes

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
22
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

yukarıdaki koda 10 saniye hiç bir butona tıklanmaz ise yes botonuna tıklamasını ve kalan sürenin msgbox ta gözükmesini sağlayabilirmiyiz

Çözüm
form Oluşturarak
bir forma BtnEvet ve BtnHayir adında 2 buton ve label1 adında bir etiket eklenmiştir
aşağıdaki procedürleri formun kaynağına ekleyin mesaj kutularının yerine kendi fonksiyonlarınızı yazabilirsiniz
workbook open olayına formu açma kodunu eleyin
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Kod:
Kod:
Kod:
Kod:
bu kod işinize yarayabilir ama kalan süreyi gösterebilmesi için bence mesaj için özel bir form kullanmanız daha uygun olur

Kod:
bu kod işinize yarayabilir ama kalan süreyi gösterebilmesi için bence mesaj için özel bir form kullanmanız daha uygun olur
Maalesef bu şekilde çalışmadı formlu bir örnek yazarmısınız gerçekten tıkandım kaldım burada

kodu denedim, sizin fonksiyonunuzdaki kodu silip bunu yazdım 10 snye sonra kapandı. benimki kaba taslak bir yaklaşım evete basıldığında ne yapılması gerekiyorsa siz onu yazacaksınız
not: kalan süreyi göstermez

Şöyle bir sorun var ben bu makronun excel açılır açılmaz çalışmasını istiyorum fakat workbook içine atıp Private Sub Workbook_open() başına bunu yazınca 20 sn 30 sn bekliyorum çalışmıyor

Sub mesaj()
Set scriptshell = CreateObject("wscript.shell")
Const süre = 10
Select Case scriptshell.popup("Bu mesaj 10 sn sonra kapanacaktır", süre, "popup window", vbYesNo + vbQuestion)
Case vbYes
MsgBox "evet basıldı"
Case vbNo
MsgBox "hayır basıldı"
Case -1
MsgBox "10 saniye doldu."
End Select

End Sub
halily hocamınkine benzeri alternatif olsun

form Oluşturarak
bir forma BtnEvet ve BtnHayir adında 2 buton ve label1 adında bir etiket eklenmiştir
aşağıdaki procedürleri formun kaynağına ekleyin mesaj kutularının yerine kendi fonksiyonlarınızı yazabilirsiniz
workbook open olayına formu açma kodunu eleyin
Kod:
Kod:
Kod:
Kod:
Kod:
Kod:

Son düzenleme:
Çözüm
Kendi dosyama uyarlayamadım ya maalesef Örnek soya olarak atabilirmisiniz

Uyarlamaya çalıştığınız dosyanızı ekleyin inceleyelim

EKte gönderdiğim excel her akşam saat 11 de otomatik açılıyor benim İstediğim Excel çalışında bir form açılsın 60 sn beklesin devam edilip edilmeyeceğini sorsun. Evet denirse veya hiç birşey yapılmaz ise analiz çalışmaya başlasın ve use formda Kaç satır daha analiz edileceği yazsın eğer hayır denilir ise excel kapansın Düzenle butonuna tıklanırsa form kapansın ve excel de dğişiklik yapabileyim

Ekli dosyalar

• analiz.xlsm
    1.6 MB · Gösterim: 8
çalışmanıza benim söylediğim hiç bir şeyi eklememişsiniz.
ne form var eklenen, ne de kodlar....
formu oluşturup kodları ekleyin yine hata verirse o haliyle ekleyin çözmeye çalışalım

çalışmanıza benim söylediğim hiç bir şeyi eklememişsiniz.
ne form var eklenen, ne de kodlar....
formu oluşturup kodları ekleyin yine hata verirse o haliyle ekleyin çözmeye çalışalım
Yanlış exceli atmışım size

Ekli dosyalar

• analiz.xlsm
    1.6 MB · Gösterim: 14
1i benim diğeri sizin olmak üzere 2 hata var
ben hatam en başa Public dTime As Date satırını eklemeyi unutmuşum
siz ise mesaj da belirttiğim
Kod:
kodu çalışmanıza eklememişsiniz

1i benim diğeri sizin olmak üzere 2 hata var
ben hatam en başa Public dTime As Date satırını eklemeyi unutmuşum
siz ise mesaj da belirttiğim
Kod:
kodu çalışmanıza eklememişsiniz
Teşekkürler

Rica ederim

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri