• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü vb.net Tarih formatı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

mesut42

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
5
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar merhaba datetimepicker kullandığım da kod sorun vermiyordu datetime leri kaldırdım textbox kullandım bu şekilde bir hata alıyorum

Ekran görüntüsü 2024-06-11 163835.png

TryParse fonksiyonu out keywordlu parametreye sahip bir fonksiyondur, True ya da False değer döndürür.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Yukarıdaki kod satırındaki tahminiDogum değişkenine tarih değeri atamaya çalışır. Eğer tarih atayabilirse True değer döndürür ve if bloğunun içine girer. Tarih atayamazsa else bloğunun içine girer.

Sorgunda null değer göndermek istiyorsan eğer,
Gönderdiğin değeri parametreli gönderiyorsan parametrede nothing olarak ayarlamalısın.

Sorgunda null değer göndermek istiyorsan eğer,
Gönderdiğin değeri parametreli gönderiyorsan parametrede nothing olarak ayarlamalısın.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

abi kod bu fakat çalışmıyor null ,parametre vs anlamıyorum :))

DateAdd() içine metin göndermeye çalışıyorsun muhtemelen.

Aşağıdaki txt_tahminidogum.text kısmını date olarak göndermeye çalışır mısınız?
Kod:

Visual Studio Editörüm yok şuan test edemiyorum. Farazi konuşuyorum sadece. Akşam deneme yapabilirsem bir sonuç bildiririm.

Fakat txt_tahminidogumtarihi nesnesi hangi kontrol onu bilmem lazım. MaskedTextBox mı? TextBox mı? vb.

Visual Studio Editörüm yok şuan test edemiyorum. Farazi konuşuyorum sadece. Akşam deneme yapabilirsem bir sonuç bildiririm.

Fakat txt_tahminidogumtarihi nesnesi hangi kontrol onu bilmem lazım. MaskedTextBox mı? TextBox mı? vb.
textbox hocam

Bende emin değilim ama değişkeni as Date yerine long vs... ile tanımlayıp dateiff ile çıkan değişen sonucunuda tarih formatına formatlasanız olur belki.

Proje dosyalarını paylaşırsanız daha net çözümler üretebiliriz.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri