• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Vardiya

mustafa.cs

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
2
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
yapmaya çalıştığım excell'de vardiya kısmı eklemek istiyorum. A1'e 1 veya 2 yazdığımda istemiş olduğum formülleri F sütununa ekledim ve daha sonradan bunların birbiri ardına devam etmelerini istiyorum. Hafta sonlarını da eklemesini istedim. Lakin formül çalışmıyor. yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• PLANLAMA.xlsx
    108.5 KB · Gösterim: 9
tam anlamadım istediğinizi ancak hafta sonlarını kırmızı olacak formülü kurdum

Ekli dosyalar

• PLANLAMA1.xlsx
    117.3 KB · Gösterim: 12
tam anlamadım istediğinizi ancak hafta sonlarını kırmızı olacak formülü kurdum
teşekkür ederim geri dönüşünüz için. Sorum şudur; firmada 8:00-17:30 arası tek vardiya sistemi var. İkinci bir vardiya sistemi getirmek istiyoruz. İkinci vardiya geldiğinde 8:00-17:30 ve 22:30-08:00 arası çalışma saatleri gerçekleşecektir. elimizde bir ürün var ve ürünün üretimi 4 gün sürüyor. cuma gününden başlıyorlar tek vardiya olduğunda çarşamba günü tamamlanacaktır. çift vardiya olduğu sırada ise 2 gün süreceği için pazartesi günü tamamlanacak. Bunlara mesai saatlerinide ekleyeceğiz.

Sayın mustafa.cs yukarıda anlattıklarınızı tablodan satır ve sütun isimleri kullanarak veya hücre isimleri kullanarak anlatır mısınız ? Galiba tam anlaşılmadı !

Deneyiniz,
Sonucu Sayfa1 de istediğiniz hücreye "=HSPLZMN(A2;B2)" yazarak alabilirsiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-PLANLAMA.xlsm
    118.1 KB · Gösterim: 13
bu yapmış olduğunuzda uyarlama yaptım lakin molaları alamamakta, yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-PLANLAMA.xlsm
    122.1 KB · Gösterim: 7
C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Bu kodu kullandığımda pazartesi günü saat 00:00 olduğunda salı günü 08:00 e öteleme yapıyor. bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Geri