• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Vardiya Aktarımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

mustafa.cs

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
2
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,

üretimini yapmak istediğim parçaların süresini ve molalarını ekleyerek devam eden formül ekledim. Ama vardiya bitiş saatinden sonraki güne eklemesini istiyorum orayı tam olarak yapamadım. Ayrıca aynı formatı çift vardiya sisteminde yapmak istiyorum. Onun üzerinden yardımcı olursanız geri kalan kısmı ben yapmaya çalışırım.

Ekli dosyalar

• üretim planlama.xlsx
    21.5 KB · Gösterim: 14
Çözüm
Eğer KTF işinize yarasa deneyin. Tek vardiya için ("08:00"-"17:30") KTF kullanabilirseniz iki vardiyaya dönüştüre bilinir.
Gün içinde bitmeyeni ertesi güne veya pazartesi gününe aktarıyor.
İki vardiya olursa 1. vardiyada başlanmış üretime, 2. vardiya mı bitirecek yoksa ertesi gün 1. vardiya mı bitirecek.
Not: F ve G sütunlarındaki verileri "ss:dd" formatında girin.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
I sütunundaki MACHINIC TIME parçaların üretimine başlangıç zamanı (18.07.2024 17:00:00)
H sütunundaki TOTAL TIME üretim süresi (2 saat)
Hiç bir mola ve yemek saatine denk gelmediğinden
Olduğuna göre üretimin bitiş saati ertesi gün 19.07.2024 09:30:00 olması mı gerekiyor.

Yukardaki hesaplama 1. Vardiya başladığı üretime mesai bitiminde yarım bırakıp, ertesi gün yine 1. Vardiya tarafından bitirildiği varsayımına göre yapılmıştı
Eğer 1. Vardiyanın başladığı üretime 2. Vardiya devam ediyorsa üretimin bitişi 19.07.2024 00:00:00 yani gün sonunda.

Resmi tatillerde, Cumartesi ve Pazar günleri çalışma var mı? Varsa Kaç saat?

I sütunundaki MACHINIC TIME parçaların üretimine başlangıç zamanı (18.07.2024 17:00:00)
H sütunundaki TOTAL TIME üretim süresi (2 saat)
Hiç bir mola ve yemek saatine denk gelmediğinden
Olduğuna göre üretimin bitiş saati ertesi gün 19.07.2024 09:30:00 olması mı gerekiyor.
evet dediğiniz gibi 9:30 da olması gerekiyor. yapmaya çalıştığım formatta ise bunları ekliyor. sonraki güne geçemiyorum. onun için nasıl bir formül yapmam lazım?

bir yere kadar geldim ama takıldım yardımcı olabilir misiniz? öğlen molasını eklemiyor, ayrıca cumartesi sabah 8 de ikinci vardiyanın bitip pazartesi sabah 8 de başlamasını istiyorum. şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• v.xlsx
    13.8 KB · Gösterim: 7
bir yere kadar geldim ama takıldım yardımcı olabilir misiniz? öğlen molasını eklemiyor, ayrıca cumartesi sabah 8 de ikinci vardiyanın bitip pazartesi sabah 8 de başlamasını istiyorum. şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
Her iki vardiya için ayrı ayrı bitiş zamanını belirtir misin ?

Eğer KTF işinize yarasa deneyin. Tek vardiya için ("08:00"-"17:30") KTF kullanabilirseniz iki vardiyaya dönüştüre bilinir.
Gün içinde bitmeyeni ertesi güne veya pazartesi gününe aktarıyor.
İki vardiya olursa 1. vardiyada başlanmış üretime, 2. vardiya mı bitirecek yoksa ertesi gün 1. vardiya mı bitirecek.
Not: F ve G sütunlarındaki verileri "ss:dd" formatında girin.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• üretim planlama.xlsm
    32.6 KB · Gösterim: 8
Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri