• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Vade tarihi bulma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

gy121

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
23
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Formüle güncelleme yapmak istiyorum. Vade tarihini bulmak için yardımcı olabilirmisiniz. Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• vade tarihini ayarlama.xlsx
    9.5 KB · Gösterim: 6
merhabalar
denermisiniz

Ekli dosyalar

9.3 KB · Gösterim: 5
merhabalar
denermisiniz
B1 hücresinde olmasını istediğim ayın günü var. 1-Boş olunca ay sonu olması lazım.
2-Formülünüz sizinde gördüğünüz gibi B1 e girdiğim gibi 25 olmuyor. Açıklamayı biraz güncelledim.

Benimde anladığım şu şekilde C4 e yapıştırın

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• vade tarihini ayarlama1.xlsx
    9.5 KB · Gösterim: 3
denermisiniz

Ekli dosyalar

9.1 KB · Gösterim: 10
Çözüm
Merhabalar konu çözüme ulaşmış ama bu tür konularda alternatif olsun istedim. B3 e yazıp aşağı sürükleyerek deneyiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

hocam formüldeki s nin fonksiyonu ne oluyor
GÜN(A3)>B$1 ifadesi DOĞRU yada YANLIŞ olarak döndürür. Bu önermelerin sayıya çevrilmesi yani 1 yada 0 olması için de S ile sarılması lazım yada -- çift eksi işareti yada +0 *1 gibi matematiksel işleme tabi tutulması gerekir. S işlevi aslen SAYIYAÇEVİR fonksiyonuna benzer aradaki net fark aşağıdaki linkte örneklendirilmiş.

GÜN(A3)>B$1 ifadesi DOĞRU yada YANLIŞ olarak döndürür. Bu önermelerin sayıya çevrilmesi yani 1 yada 0 olması için de S ile sarılması lazım yada -- çift eksi işareti yada +0 *1 gibi matematiksel işleme tabi tutulması gerekir. S işlevi aslen SAYIYAÇEVİR fonksiyonuna benzer aradaki net fark aşağıdaki linkte örneklendirilmiş.

Hocam cevabınıza istinaden konuyu tekrar açtım. Formülünüzde şöyle bir sıkıntı var.

B1 deki vade tarihini 30 yaptım. Tarihide 31.1.2023 yaptım., sonuç 2.3.2023 çıktı.

Ekli dosyalar

• 20230805_232206.jpg
    20230805_232206.jpg
    172.8 KB · Gösterim: 5
Hocam cevabınıza istinaden konuyu tekrar açtım. Formülünüzde şöyle bir sıkıntı var.

B1 deki vade tarihini 30 yaptım. Tarihide 31.1.2023 yaptım., sonuç 2.3.2023 çıktı.
Vade 28 den sonra formülün bozulması normal sanırım. Çünkü bazı aylar 30 veya 31 çekmeyeceğine göre. Konu çözülmüştür.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri