• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Userformdaki Comboboxtaki değişim sonrası ile ilgili problemim

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

goko3636

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 2013 EN
Konuyu Başlatan
Selamlar. Fazlaca userformdan oluşan bir program yazdım. Son userforma geldiğinde kullanıcının bilgileri girmesini ve bu bilgilerle hesaplama yapmasını istiyorum programının.Kullanıcı FlowRateSICalc formundaki calculate tuşuna bastığında PipeMaterial comboboxunda seçtiği pipe material a göre karşılık gelen sayfa2deki b sütunundaki sayıyıda çekip işlem yapmasını istiyorum. Bunu worksheetfunc vlookup ile yaptım fakat bu seferde
Object variable not set (Error 91)
hatasını alıyorum. debugda baktım aldığım hata s2.range kısmında ama üst tarafta zaten tanımladım variable olarak. yardımcı olabilirmisiniz? ilgili kod satırını ve excel dosyasını ekliyorum. şimdiden teşekkürler.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• Book1 (1).xlsm
    21.1 KB · Gösterim: 4
Sayın @goko3636
Öncelikle Forum sitemize hoş geldiniz.

s2 Değişkenine Sheet2 sayfanızı set etmeyi unutmuşsunuz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
ah tepedeki sub prosedürünü public yapınca calısır diye dusunmustum. çok teşekkürler

Sub prosedürü önündeki Public Ya da Private bu prosedüre nereden ulaşabileceğimiz ile ilgilidir. Örneğin bir modül içerisinde bir sub prosedürünü private olarak tanımlarsanız sadece o modül içerisinden o prosedüre erişebilirsiniz gibi. Yani prosedür ve fonksiyonların gizli ya da açık olması sizin değişken tanımlamanıza etki etmez. Saygılar sevgiler iyi günler.

@goko3636 sorunuz çözüme ulaştı ise geri dönüş yapabilir misiniz.

Sub prosedürü önündeki Public Ya da Private bu prosedüre nereden ulaşabileceğimiz ile ilgilidir. Örneğin bir modül içerisinde bir sub prosedürünü private olarak tanımlarsanız sadece o modül içerisinden o prosedüre erişebilirsiniz gibi. Yani prosedür ve fonksiyonların gizli ya da açık olması sizin değişken tanımlamanıza etki etmez. Saygılar sevgiler iyi günler.

@goko3636 sorunuz çözüme ulaştı ise geri dönüş yapabilir misiniz.
anladım cok teşekkür ederim. soruyu kapatmadım çünkü bir sorum daha var buraya yazayımmı yoksa yeni konu mu açayım?

anladım cok teşekkür ederim. soruyu kapatmadım çünkü bir sorum daha var buraya yazayımmı yoksa yeni konu mu açayım?
Rica ederim, diğer kullanıcıların kendi sorunlarına benzer sorunları daha kolay bulabilmeleri açısından her sorunun ayrı bir başlık içerisinde olmasını önemsiyoruz. İyi günler dilerim.

Geri