• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Userformda Seçilen verilerin değerleri formda ve excelde getirilmesi

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

okinava14

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
71
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Sorunum bu defa biraz karışık ama eminim ustalarım için kolaydır.
Userformda "B6_GrvAntet" içindeki ListBox "ListPersonel" bulunan isimlere tıklayınca ve yanındaki görevlerden bazılarını seçiyoruz. Seçilenler Listviewe gelsin ve aynı zamanda excel "GrvAntet" sayfasında dökülsün. Yazdır butonuna tıklayınca yazdırsın.

Tümünü seç butonu kodlarım yok onuda eklerseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• GÖREV 2023 YENİ.xlsm
    1.5 MB · Gösterim: 13
Sorunum bu defa biraz karışık ama eminim ustalarım için kolaydır.
Userformda "B6_GrvAntet" içindeki ListBox "ListPersonel" bulunan isimlere tıklayınca ve yanındaki görevlerden bazılarını seçiyoruz. Seçilenler Listviewe gelsin ve aynı zamanda excel "GrvAntet" sayfasında dökülsün. Yazdır butonuna tıklayınca yazdırsın.

Tümünü seç butonu kodlarım yok onuda eklerseniz sevinirim.
Tümünü seç için commadn button yerine toggle button a kod ekledim. Bir tıkla hepsini seç, bir tıkla seçimler iptal

CoffeeScript:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Teşekkürler emeğine sağlık. Tümünü seç olayı halloldu. şimdi asıl sorun kaldı sadece.

Tümünü seç için commadn button yerine toggle button a kod ekledim. Bir tıkla hepsini seç, bir tıkla seçimler iptal

Private Sub ToggleButton1_Click()
Dim ctrl As Control
If ToggleButton1.Value = True Then

For Each ctrl In B6_GrvAntet.Controls
If TypeName(ctrl) = "CheckBox" Then
ctrl.Value = True
End If
Next ctrl
ToggleButton1.Caption = "SEÇİMLERİ İPTAL ET"

Else
For Each ctrl In B6_GrvAntet.Controls
If TypeName(ctrl) = "CheckBox" Then
ctrl.Value = False
End If
Next ctrl
ToggleButton1.Caption = "TÜMÜNÜ CEÇ"
End If
End Sub
Modüle 3teki auto_close makrosunu sil. Modüle1 de var. kapatırken uyarı veriyor.
Ekteki dosyada yazdır sayfasında son 10 veri dediğin için sıralamada en büyük değere göre işlem yaptım.
Userformdaki B6_GrvAntet deli listeye verileri GrvVer den aldırdım. Listbox SayVer sayfasından sek sek veri alır mı bilmiyorum.
Buraya kadar ekli dosyada. İnceleyin. Şu an köyde cep internetinden yazıyorum. Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• GÖREV 2023 YEri1.xlsm
    1.5 MB · Gösterim: 5
isimler geldi fakat seçilen kişinin görevlistesi "ListView1" ve Excel de "GrvAntet" sayfasına ekleme olayı henüz yok ama olsun kademe kademe ilerlemek daha iyi oldu bu sayede bende anlayarak öğrenmiş oluyorum emeğine sağlık.

Ekli dosyalar

• GÖREV 2023 YENİ.xlsm
    1.5 MB · Gösterim: 10
Seçilen kişinin görevlistesi "ListView1" ve Excel de "GrvAntet" sayfasına ekleme olayı yok. bu noktada yardım edebilecek hocalarımın yardımlarını rica ediyorum.

Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• GÖREV.xlsm
    1.5 MB · Gösterim: 21
Çözüm
"ListView1" olay tamam emeklerine ve yüreğine sağlık.
sadece Excel de "GrvAntet" sayfasına ekleme olayı kaldı. yazdır butonuna tıklayınca "GrvAntet" sayfasına aktarmalı ve yazdırılsın mı diye soruya EVET denirse antet sayfasını yazdırması kaldı yardımlarınızı bekliyorum.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri