• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Userformda <>= ile kriter oluşturma hakkında

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

himmgarip

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
815
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Ustalar merhaba,

Yaptığım programda iskonto bedeli var. Buraya bir kriter eklemek istiyorum. İskonto alanına yazılan tutar, miktar ve birim fiyatının çarpımından büyük olamaz diye bir kriter eklemek istiyorum. Aşağıdaki gibi yapmayı denedim ama devamlı uyarı aldım.Desteğinizi rica ederim. Saygılar

Ürün fiyatı: 10 TL
Adet: 1
Tutar:10 TL
İskonto: Tutara eşit ya da küçük olsun gibi.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Selamlar
Doğru anladıysam aşağıdaki gibi deneyiniz
Örnek olarak belirttim ama siz Else den sonra ne yapmak istiyorsanız onu yazmalısınız

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Emekleriniz ve ilginiz için teşekkürler hocalarım. Aşağıdaki kod ile çözüme kavuştu durum.

Kod:

Selamlar
Doğru anladıysam aşağıdaki gibi deneyiniz
Örnek olarak belirttim ama siz Else den sonra ne yapmak istiyorsanız onu yazmalısınız

Kod:
@Mdemir63 hocam ne kadar denediysem birtürlü beceremedim. Else kullansamda her defasında If Me.txt_iskonto.Value > (Me.txt_Qty.Value * Me.txt_Rate.Value) Then bölümünü geçemedim.

Kod:
@Enes Recep BAĞ hocam fikriniz için teşekkürler.

Geri