• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Userform üzerinden Word e veri aktarma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

tukayf

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
97
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Değerli hocalarım merhaba. Ekteki projede userform üzerinden accese veri gönderip çekiyoruz. Ancak bazı şablonlar var ve bunlar mutlak surette Word isteniyor bu nedenle Worde veri aktarmam lazım. Çok fazla araştırmamakla birlikte Word için bulduğum kodlarla çözüme ulaşamadım. Yapmak istediğim userform üzerindeki verileri Worde aktarmak. Hatta mümkünse döngüye alıp her kaydı sicil ve isim şeklinde Word dosyası olarak kaydetmek. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden Allah razı olsun.

Ekli dosyalar

• personel takip.zip
    104.1 KB · Gösterim: 13
Çözüm
Word Şablonunuzda resmin olduğu yerde "Img" yer imi oluşturun
Kodu çaıştırdıktan sonra görsele göre koddaki resmin ölçek değerlerini değiştirebilirsiniz...
(wrdPic.Height = .... wrdPic.Width = ....)

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Sn mozuer labelden aktarımı cozebilmeniz mümkün müdür . Bir de döngüye alıp tüm listeyi kaydettirebilir miyiz.
Sn.tukayf,
Çalışmanızı tam inceleyecek zaman bulamadım, ayırma imkanım yok..
O yüzden diğer arkadaşların destekleriyle ya da fırsat buldukça ben yardımcı olmaya çalışırım..
Labele resmi nerden ve nasıl alacaksanız onu belirtin, (dosya yolunu seçerek mi, yoksa ad soyada göre resimleri klasöre kaydedip çağırarak mı) bu çalışmalarınızdan sonra yardımcı olabilirim...
Döngü için aşağıdaki kodu diğer yer imlerine göre de uyarlayarak dener misiniz...
Not : arrVal(2,0) VT.mdb personel tablosu 3.sütun 1.satıra eşdeğerdir.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Merhabalar sn. mozuer. Resimler acces veritabani ile aynı klasör içinde resimler klasöründe sicil ile cagiriliyor. Şu an deneme imkanım yok pazartesi günü sonuçları bildirebilirim. Emekleriniz için teşekkürler hocam.

Merhabalar sn. mozuer bu şekilde harika çalışıyor. Resimleri de çağırabilirsek sanırım nihayete erdirebilirim projeyi. Emekleriniz için Allah razı olsun.

Word Şablonunuzda resmin olduğu yerde "Img" yer imi oluşturun
Kodu çaıştırdıktan sonra görsele göre koddaki resmin ölçek değerlerini değiştirebilirsiniz...
(wrdPic.Height = .... wrdPic.Width = ....)

Kod:

Çözüm
Hocam çok teşekkürler cevap için. img yer imi oluşturma nasıl oluyor hocam. Normal yer imi oluşturabiliyorum sadece.

Hocam zihninize sağlık. Mükemmel oldu.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri