• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Userform Tam Ekran Max Min

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

tufan18

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
5
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
sayın hocalarım elimde makro gelir gider tablosu bir çalışmam var çalışma kitabımı açtığımda tam ekrana sığması için max min yapamadım yardımlarınızı bekliyorum çalışma kitabımı ekliyorum araştırdım bir yere kadar geldim hata aldım o yüzden sizlerin değerli yardımlarınıza başvurmak istedim

tufan18 merhaba
Bir yere kadar geldim hata aldım dediniz, dosyanızı paylaşın ki çözümler ona göre ilerlesin

Ekran görüntüsü 2.png

Ekli dosyalar

• GELİR GİDER MAKRO.xlsm
    87.8 KB · Gösterim: 5
değerli hocalarım bu şekilde bir hata alıyorum

tufan18 merhaba
Bir yere kadar geldim hata aldım dediniz, dosyanızı paylaşın ki çözümler ona göre ilerlesin
değerli hocam araştırdım ama bulamadım aşağıda dosya ve aldığım hata kodunu paylaştım userforum Activate ye girdigim kodlar hata verdi yardımcı olurmusunuz

Merhaba.
Excel versiyon 64bit ise ondan hata olabilir bende hata vermedi 32bit.

Dim ıst yi Dim lst yapın.
Format yazan satırların başına ise VBA. koyun.
Bende bu şekilde çalıştı.
Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• GELİR GİDER MAKRO.xlsm
    84.4 KB · Gösterim: 3
Bende hata vermedi.Arşivimde vardı orda resize,küçültme,büyültme ve taskbbara alma kodları ekledim userforma.

Ekli dosyalar

• GELİR GİDER MAKRO.xlsm
    99 KB · Gösterim: 4
Kısaca gifteki gibi yaptım resize olayını iptalde edebilirsiniz.
Ayrıca ojinal dosyayıda ekledim arşivdeki.

55.gif

Ekli dosyalar

• userformu büyült kücült ve boyutunu degistir resize(Taskbara alma) ve otomatik boyutlama.xlsb
    45.6 KB · Gösterim: 6
Yada bendeki arşivdeki dosyaları ekleyeyim ordan istediğinizide uygularsınız.

Ekli dosyalar

• userformu büyült kücült ve boyutunu degistir resize(Taskbara alma) ve otomatik boyutlama.xlsb
    45.6 KB · Gösterim: 8
  • userformu büyült kücült ve boyutunu degistir resize ve otomatik boyutlama.xlsb
    40.6 KB · Gösterim: 10
Kısaca gifteki gibi yaptım resize olayını iptalde edebilirsiniz.
Ayrıca ojinal dosyayıda ekledim arşivdeki.

Ekli dosyayı görüntüle 25811
değerli hocam çok teşekkür ederim oldu ama taslak üzerinde bazı değişiklikler yapmışım yanlışlıkla kayıt sayısı çalışmıuyor gelir gider ler karışmış iceleyip çözmem gerekiyor eğer vaktiniz varsa bakma şansınız varmı sizin paylaştığınız videoda giriş var 30 tl ama gider kısmında görünüyor ne yaptım da karıştı acaba

Dim ıst yi Dim lst yapın.
Format yazan satırların başına ise VBA. koyun.
Bende bu şekilde çalıştı.
Kolay gelsin.
Bende değişken tanımlama hatası var diye düşünüp option explicit gibi bir kod aradım bulamayınca bırakmıştım.
Editör ayarlarından değişken tanımla işaretli galiba ondan değişken zorunluluğu var gibi.
Bendeki excel farklı dil olduğu için yinede resim attım ayar için.

Screenshot 2024-05-15 220555.png

Bende değişken tanımlama hatası var diye düşünüp option explicit gibi bir kod aradım bulamayınca bırakmıştım.
Editör ayarlarından değişken tanımla işaretli galiba ondan değişken zorunluluğu var gibi.
Bendeki excel farklı dil olduğu için yinede resim attım ayar için.

Ekli dosyayı görüntüle 25815
çok teşekkür ederim hocam emeğinize sağlık şöyle bir hatayla karşılaşıyorum büyük ihtimalle sizden önce uğraşırken bir hata yaptım işin içinden çıkamıyorum gelir gider yerleri karışmış listwievde doğru altta texbox larda tam tersi işlem yapıyor

Ekli dosyalar

• hata.png
    hata.png
    62.5 KB · Gösterim: 3
Dosyanızdaki kodlar altta ordan ayar yapabilirsiniz ve tamda anlamadım listviewdemi labellerdemi hata var.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Dosyanızdaki kodlar altta ordan ayar yapabilirsiniz ve tamda anlamadım listviewdemi labellerdemi hata var.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
HOCAM ANLATAMADIM DOĞRU CÜMLEYİ KUARAMADIM ŞÖYLE LİTWİEV DE GİRİŞ VE ÇIKIŞ OLARAK GİRDİĞİM VERİLER ALT BÖLÜMDE BAKİYE GİDER GELİR VE İŞLEM NUMARASI OLARAK YAZMASI GEREKİYOR YANLIŞLIK OLAN KISMI LİSTWİEV GİRİŞ YAPTIĞIM VERİ ALLTA GELİR OLARAK YAZMASI GEREKİYORKEN GİDERE YANSIYOR RESİMDE İŞARETLEDİM GİRİŞ GELİR KISMINA DEĞİL GELİR KISMINA KAYIT OLUYOR VE KAYIT SAYISI YAZMIYOR

Ekli dosyalar

• HATA1.png
    HATA1.png
    101.1 KB · Gösterim: 4

Kod:
SAYIN HOCAM DÜZELLTİM HATAYI SADECE KAYIT SAYISI YAPTIĞIM KAYIT ADETLERİNİ YAZMIYOR VE TARİH OLDUĞU GÜNDEN BAŞLAMIYOR GERİDEN GELİYOR

Evet anladım ama mesela listviewde 2 adet kayıt varsa nasıl olqcak yani iki adet gider bir adet gelir vatsa hangi gideri yazacak sonuca.Ayrıca çalışan şekilde dosyayı ekleyin ilk eklediğinizde sanıyorum tek kayıt var.

hocam hatayı ayar sayfasında gelir gider bakiye yerlerini değiştirdim hata düzelmiş oldu dosyayı ekledim bakarsanız görüceksiz sadece kayıt sayısını çözemedim birde tarih olduğu günden değil geriden geliyor kayıt yaparsanız görüceksiniz
kayıt sayısı ve kayıt tarihi düzeltmem gerekiyor çözemedim

Ekli dosyalar

• GELİR GİDER MAKRO (1).xlsm
    95.8 KB · Gösterim: 10
Kayıt sayısı için Ayar sayfası B2 ye alttaki formülü yazın.

Kod:

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri