• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Userform makro çalışırken formun beyaza dönüp makro bitince normale dönme problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

kalanbeyhan

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
37
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
userform tasarımı makro çalışırken, beyaza dönüyor hatta yanıt vermiyor da yazıyor. Sonrasında ise işlemler bittiğinde, end sub , her şey normale dönüyor. userform showmodal= true durumda. Estetik olarak hoş değil. Çalışıyor ama kullanıcıya güven vermiyor gibi bir görüntü oluşuyor. Sub süresi biraz uzun. Örnek Resimde makro çalışırken. application.visible = false yapsam ortada hiç bir şey kalmayacak. Sadece beyazlık kalacak. Nedeni ne olabilir?

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    16.4 KB · Gösterim: 9
Çalışmanızı görmeden buna net bir cevap vermek mümkün değil. İşlem başlangıç ve sonu için uyarı mesajları ile kullanıcıya işlemin başladığını ve bittiğini bildirmek, bir progress bar kullanmak gibi opsiyonlar değerlendirilebilir belki ancak kodların da incelenmesi, revize edilip sadeleştirilerek efektif hale getirilmesi gerekebilir. Bazen işlemlerin tek bir yordamda yapılması uzun sürerken alt yordamlara ayrılarak adım adım ilerletilmesi süre yönünden hızlanmaya yardımcı olabilir, aksi durumda ise bahsettiğiniz şekilde ekranın donmuş gibi görünmesini engelleyip kullanıcı deneyimi açısından daha verimli bir deneyim ortaya konmasını mümkün kılar. Sorularda örnek paylaşımı noktasında bu yüzden ısrarcıyız. Bahsettiğiniz türde sorunları değerlendirebilmek için çalışmanın görülmesi gerekli yoksa ancak bu tip teorik cevapları da sadece mümkün ise alıyorsunuz.

Bu beyaz olayı benimde başıma gelmişti bazı denemeler yaparken ama aynımı bilmiyorum dosya görmeden.

Userformun initalieze kodunda yazdıysanız silip activate koduna yazmayı deneyin bazı kodları.
O da olmadı tekrar aynı şeyleri yazmamamız için dosya ekleyin.

cevaplarınız için teşekkür ederim.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
ile sonuç aldım.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri