Çözüldü Userform listbox kolon saat formatı.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

erdem dağ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
11
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Konuyu Başlatan
Değerli ustalarım herkese merhabalar.

Refaz abimin çok büyük desteği ile yapmış olduğum user formum var; bu forma textboxlara alttoplamlar ekledim çalıştı ancak saat formatları olan kolon çalışmadı ve listboxda saat formatı 00:00:00 olarak çıktı ne yapıp ettiysem bir türlü yapamadım, interneti araştırdım etttim tuttum yapamadım ustalarım. değerli desteklerinizi saygı sevgi selamlarımla rica eder iyi akşamlar dilerim abilerim :)

Ekli dosyalar

• Erdem yeni.xlsm
    25.1 KB · Gösterim: 6

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,949
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
G sütunundaki tarih ve saat olan yerde öncedende yazmıştım hiç birşey yapmamışsınız yani o sütunda , olmaması gerekiyor(Yada sadece bende görüküyor) tarih ve saat arasında

Son düzenleme:

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,949
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Tarih ve saat sütun için.

ListBox1.List(x, 6) = Format(CLng(Sheets("erdmdg3710").Cells(i, "G").Value), "dd.mm.yyyy hh:mm:nn")
C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

erdem dağ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
11
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Konuyu Başlatan
G sütunundaki tarih ve saat olan yerde öncedende yazmıştım hiç birşey yapmamışsınız yani o sütunda , olmaması gerekiyor(Yada sadece bende görüküyor) tarih ve saat arasında

Tarih ve saat sütun için.

ListBox1.List(x, 6) = Format(CLng(Sheets("erdmdg3710").Cells(i, "G").Value), "dd.mm.yyyy hh:mm:nn")
C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Abi oldu abi çok teşekkür ederim abim merhaba abi :)
Sadece saat alt toplam hatasını çözmedim abi hata veriyor. Ricam canım abim sana zahmet bi yardımcı olursan abim :)

1713626575413.png

erdem dağ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
11
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Konuyu Başlatan
Abi value ile value2 arasındaki durum ne işe yara abi? hem value hem value2 bir arada kullanılır mı abim ?

örnek abi:

1713626805882.png

erdem dağ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
11
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Konuyu Başlatan
Kod:
#5 mesajdaki sorunuzun 2. Kısmında niçin Giriş saatini toplamaya çalışıyorsunuz?
Ali bey abi merhaba :)
Giriş saati kolonunun TOPLAMA amacım; orda kaç saat çalışma süresi olduğundan yani buradaki saat değerlilerini rasgele girdim örnek niteliği olan excelde. Giriş saati kolonu kaç saat çalışıldığı göstergesi olmuş olmakta abi :)
Abi acemiliğime verin, bazı şeyleri katletmişsem elime yüzüme bulatırmışsam :) Emin olun ben bu excel vba işine büyük ilgi ve hayranlık içindeyim ki işimde kendim için aktif kullanıyorum da abi :)

erdem dağ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
11
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Konuyu Başlatan

erdem dağ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
11
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Konuyu Başlatan
Kontrol edin işinize yararsa kullanın.
Kod:
Ali abim canım abim, abi dakika 60 oldumu saat kısmına 1 saat, saniye 60 saniye oldumu dakika kısmına artı 1 dakika atması olarak yansımamakta abi :)
Ricam abim bi bakabilirsen sana zahmet abi :)

1713684784596.png

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,949
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Abi value ile value2 arasındaki durum ne işe yara abi?
Merhaba üstad.Kısaca bildiğim value2 ham olarak alır mesela atıyorum hüctede tarih 01.02.2025 varsa value2 sonucu 40565 gibi sayı verir value ise formatlı yani olduğu gibi verir youtubede vardı açıklamaları yazarsan daha iyi anlarsın.Bazı üstadlarda ne value nede value2 yazıyor böylede olabiliyor ama bazen hatalar verebiliyor başımada gelmişti.Value2 ve value yazmadan .text de yazılıyor
Value veya Value2 kullanmasınız da sonuca ulaşırsınız.
CLng fonsiyonunu kaldırmanız yeterli
Kod:
Benim pc dil Almanca.Office ise Türkçe.
Yukardaki nn ile bende çalışmayıp ss ile çalışmıştı sizlerdede çalışması garip abey.Birde value,value2 gibi kullanılmasa bile otomatik value yada text oluyormuş biliyorum ama önceki bir mesajdada yazdığım gibi bazen hata verebiliyor ve araştırmalarımdada kullandığınız gibi tavsiye etmemişlerdi yinede tabii tercih olayı.

erdem dağ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
11
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba üstad.Kısaca bildiğim value2 ham olarak alır mesela atıyorum hüctede tarih 01.02.2025 varsa value2 sonucu 40565 gibi sayı verir value ise formatlı yani olduğu gibi verir youtubede vardı açıklamaları yazarsan daha iyi anlarsın.Bazı üstadlarda ne value nede value2 yazıyor böylede olabiliyor ama bazen hatalar verebiliyor başımada gelmişti.Value2 ve value yazmadan .text de yazılıyor

Benim pc dil Almanca.Office ise Türkçe.
Yukardaki nn ile bende çalışmayıp ss ile çalışmıştı sizlerdede çalışması garip abey.Birde value,value2 gibi kullanılmasa bile otomatik value yada text oluyormuş biliyorum ama önceki bir mesajdada yazdığım gibi bazen hata verebiliyor ve araştırmalarımdada kullandığınız gibi tavsiye etmemişlerdi yinede tabii tercih olayı.
Abi 2 nolu mesajdaki desteğinle saat olayını halletim abi. Yapamadığım tek şey abi mesaj 13 abi. Ali abi sağolsun çözdü sadece 60 dakianın 1 saate eklenmesi, 60 saniyenin 1 dk olarak eklenmesi kaldı abim. Kendim bayağı bayağı uğraştım sonuca varamayınca sizlerden destek ricasından bulundum abi :)

Alicimri

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,167
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Haklısınız, aşağıdaki gibi deneyin
Kod:
Not: 821, 826 ve 827 borkod nolu veriler "1.01.1900 02:00:01" şeklinde "02:00:01" olacak gibi değiştirin.

Son düzenleme:
Çözüm

erdem dağ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
11
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Konuyu Başlatan
Haklısınız, aşağıdaki gibi deneyin
Kod:
Not: 821, 826 ve 827 borkod nolu veriler "1.01.1900 02:00:01" şeklinde "02:00:01" olacak gibi değiştirin.

Ali abi Refaz abi sonsuz teşekkürler abilerim, çok güzel oldu :)

1713692178386.png

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar