• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Userform ile Personel Bilgileri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

LİNDA

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
68
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Userform kullanarak personel kayıt formu oluşturmaya çalışıyorum. Yapmaya çalıştıklarım ve yapamadıklarım şöyle
1-Açılışta kayıt formu gelmesi ama kullandığım kodla yapamadım
2-Aranan TC kimlik no veri aradığım da eğer bulunamamışsa kayıt yapılacak mı evet hayır sorusunda evet ise aranan TC kimlik no perseonel bilgilerindeki bölüme otomatik gelmesi ve diğer bilgiler giriş yapıldıktan sonra kaydetmek. Hayır ise yeni arama için aranan TC kimlik nu bölümüne boş olarak gelmesi.
2-Aranan TC kimlik no eğer bulunmuşsa güncelleme yapılacak mı soruna evet ise güncelle ile güncellenecek hayır ise ilk aranan text boxa boş olarak gelecek
3-Excel düğmesi ile excel sayfasına dönmek. Şu kodları kullandım. Yardımınızı istiyorum. Dosyamı ekliyorum
1-
PHP:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
2-
PHP:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• PERSONEL.xlsm
    83.5 KB · Gösterim: 51
Merhaba,

Öncelikle sitemize hoş geldiniz. Sorunuz ilgimi çekti, fakat şuan cevaplamak için müsait değilim. Gün içerisinde cevaplayan arkadaşlarımız olmazsa akşam ilgilenmeye çalışayım.
Ayrıca cevap içermeyen bir mesaj yazdım kusura bakmayın, akşam siteye tekrar geldiğimde hatırlamak için.

İyi günler dilerim.

Merhaba hoşbulduk ilginiz için teşekkür ederim. Bende araştırıyorum eksikliklerimi umarım çözüm bulabiliriz .

Merhaba,

Kontrol eder misiniz ?

Ekli dosyalar

• PERSONEL.xlsm
    85.4 KB · Gösterim: 14
Formun otomatik açılması için ilk açılışta gelen soruya 1 kereye mahsus evet cevabı vermeniz gerekir. Son hali ektedir.

Ekli dosyalar

• PERSONEL.xlsm
    84.5 KB · Gösterim: 3
Kodlar içime sinmedi :) Ekteki dosyayı inceleyebilir misiniz ?

Ekli dosyalar

• PERSONEL.xlsm
    86 KB · Gösterim: 13
Merhaba @UmitA yardımınız ve ilginiz için teşekkürler. Açılış ve kapanış işlemleri tamam.
1-Aranan TC Kimlik no işlemleri evet hayır cevabına göre gerekli işlemi yapıyor. Kalan eksik bilgiler girilerek kaydet yapınca kayıt yapmıyor hata veriyor.
2 Aranan Tc Kimlik no bulunması halinde evet cevabından sonra değişiklikleri yapınca güncelleme yapıyor ama textboxlar temizlenmiyor(yeni sorgu için) ama hayır cevabından sonra textboxlar yine temizlenmiyor

Merhaba @UmitA yardımınız ve ilginiz için teşekkürler. Açılış ve kapanış işlemleri tamam.
1-Aranan TC Kimlik no işlemleri evet hayır cevabına göre gerekli işlemi yapıyor. Kalan eksik bilgiler girilerek kaydet yapınca kayıt yapmıyor hata veriyor.
2 Aranan Tc Kimlik no bulunması halinde evet cevabından sonra değişiklikleri yapınca güncelleme yapıyor ama textboxlar temizlenmiyor(yeni sorgu için) ama hayır cevabından sonra textboxlar yine temizlenmiyor
Merhaba,

Diğer kodları kontrol etmemiştim. Birazdan bakarım.

Kaydet, Düzenle ve Sil kodları ile son hali ektedir.

Ekli dosyalar

• PERSONEL.xlsm
    86.3 KB · Gösterim: 14
Ayrıca Listbox'a çift tıklama ile verilerin textlere gitmesi ilave edildi.

Ayrıca Listbox'a çift tıklama ile verilerin textlere gitmesi ilave edildi.
Bu extra bi güzellik olmuş teşekkür ederim. Ama arama ile bulunan kişi bilgilerinden sonra hayır cevabı verilince sayfa temizlenmiyor. Birde silinen kişi bilgileri de ekranda kalıyor. Eğer size zahmet olmazsa bu düzenlemeleri de yapabilir misiniz?

Bu extra bi güzellik olmuş teşekkür ederim. Ama arama ile bulunan kişi bilgilerinden sonra hayır cevabı verilince sayfa temizlenmiyor. Birde silinen kişi bilgileri de ekranda kalıyor. Eğer size zahmet olmazsa bu düzenlemeleri de yapabilir misiniz?

Kontrol eder misiniz ?

Ekli dosyalar

• PERSONEL.xlsm
    88.2 KB · Gösterim: 96
Çözüm
Çok Çok teşekkür ederim emeğinize sağlık @UmitA . Çok kısa bir süre içinde sorun çözüldü sağlıklı günler dilerim . İyi ki üye olmuşum excelcozum.com'a.

Çok Çok teşekkür ederim emeğinize sağlık @UmitA . Çok kısa bir süre içinde sorun çözüldü sağlıklı günler dilerim . İyi ki üye olmuşum excelcozum.com'a.

Rica ederim,

Sağlıklı günler diler, foruma yine bekleriz.

Merhaba yine ben sayın @UmitA sizi rahatsız ediyorum ama küçük bir şeyi gözden kaçırmışız. Sayfa2 nin A sütununa yeni kayıt numarası olarak(ekleme yapmıyor) eklemesi için ne yapabiliriz.

Merhaba yine ben sayın @UmitA sizi rahatsız ediyorum ama küçük bir şeyi gözden kaçırmışız. Sayfa2 nin A sütununa yeni kayıt numarası olarak(ekleme yapmıyor) eklemesi için ne yapabiliriz.

Merhaba , Konu kapanmış olarak görünüyor, yeni konu olarak açarsanız yardımcı olalım.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri