• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Userform de açılan web sitesinde gezinme sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

echyilmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
21
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar. Userform1 de web sayfası açılıyor. sayfada herhangi bir yere tıkladığımda error veriyor. end'i seçince excel dosyasını kapatıyor. debug seçince de userform1.show da takılıyor. yardımcı olabilir misiniz lütfen.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2021-07-18 201852.png
    Ekran görüntüsü 2021-07-18 201852.png
    56.3 KB · Gösterim: 7
Çözüm
Merhaba,
Daha önceki dosya ve bu dosya değişmiş . Veri doğrulama yerine listbox , X sütunun daki değerleri W sütununa taşımışsınız. farklı bir durum oluşmuş. Yaklaşık 20 mesaj da bir 4-5 satırlık kodda anlaşamadık. Umarım bu sefer oluştur. Listbox tek başına çalıştığında emel bilgiler ve grafikler geliyor, Diğer iki userform listboxun görevini de yapıyor. Yani internet veya web browse açılırken temel bilgiler ve grafikler geliyor.
açılan web sayfasındaki aylık grafiği almak istiyorum.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2021-07-18 215125.png
    Ekran görüntüsü 2021-07-18 215125.png
    83 KB · Gösterim: 3
Userformdaki web nesne
tşk ederim. anladım. soldaki ActiveX denetimli listeden seçtiğim kağıdın ismini üste yazdırıyorum. onu seçerken aynı ismi sağdaki listeden de bulup kağıt seç 2 yi (userform olmayan) çalıştırabilir miyiz

Userformdaki web nesne
tşk ederim. anladım. soldaki ActiveX denetimli listeden seçtiğim kağıdın ismini üste yazdırıyorum. onu seçerken aynı ismi sağdaki listeden de bulup kağıt seç 2 yi (userform olmayan) çalıştırabilir miyiz ?
Dosyanın tamamını size iletmiştim. amacım belli ve siz o dosyayı çok verimli bir hale getirebilirsiniz istediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz

Önceki mesajım eksik gitmiş . "Userformdaki web nesnesi gelişmiş özellikleri desteklemiyor " olacaktı.
Userform2 deki Combobox kodunu aşağıdaki şekilde değiştirin.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Önceki mesajım eksik gitmiş . "Userformdaki web nesnesi gelişmiş özellikleri desteklemiyor " olacaktı.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
userform2 web browseri açıyor o önemli değil. ben userform1 de açılan web sayfasında seçim yapmak istiyorum

Kod:
bu kodu userform1 e yapıştırdım sonuç değişmedi. debug da aşağıdaki yerde takılıyor. end de dosya kapanıyor

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2021-07-18 231622.png
    Ekran görüntüsü 2021-07-18 231622.png
    36.2 KB · Gösterim: 4
Yanlış olmuş. Userfom2 ye olacak diye belirtmiştim.

Yanlış olmuş. Userfom2 ye olacak diye belirtmiştim.
userform1 de açılan webde (yani hisse verilerinin altında) seçim yapabilsek harika olacak hisse ile ilgili bilgilere aylık grafik görüntüsü eklenecek. dosyayı size tekrar ileteyim mi

Web browser nesnesi Javascrip desteklemediği için Sayfalar hata veriyor. yüklenmiyor. o yüzden linkleri kağıt seç 2 ile varsayılan browserde açtırıyoruz.
Userform1 deki kodu da şğıdaki şekilde değiştirebilirsiniz . Ama sonuç gene hatlı olacak.
Kod:

Web browser nesnesi Javascrip desteklemediği için Sayfalar hata veriyor. yüklenmiyor. o yüzden linkleri kağıt seç 2 ile varsayılan browserde açtırıyoruz.
Userform1 deki kodu da şğıdaki şekilde değiştirebilirsiniz . Ama sonuç gene hatlı olacak.
Kod:
günaydın hocam. sanırım bu makro olmadı çünkü sol listeden bir isim seçiyorum. sağdaki listeden de aynı ismi seçiyorum. Olması gereken "soldaki listeden ismi seçip bilgileri gelirken makro (userform1) a6 ya yazılan ismi görüp otomatik olarak sağdaki listeden seçim yapıp webi açacak" seklinde olursa amacına uygun olur.

Kod:
Bu kodu kopyaladıktan sonra bir üst satırdaki linke gidiyor :) adel'i seçiyorum Acsel'i açıyor Acsel tıklıyorum hata veriyor.

Ekli dosyalar

• BISTtakip.xlsm
    644.4 KB · Gösterim: 5
Ikisi birlessin diyordunuz userformdaki seçimler linki açıyor ve a6 ya seçilen kağıdın ismini yazdırarak grafik ve verileri çağırıyor sağdaki veri doğrulamadan seçim yapmanıza gerek yok.
amacım belli ve siz o dosyayı çok verimli bir hale getirebilirsiniz istediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz
Dosyayı verimli hale getirme ve düzenleme yapma benim sorumlulugumda değil, görevim hiç değil.Ben sadece amacınıza ulaşmak istediğiniz konularda karşılaştığınız sorunlarınıza olanaklarım elverdiğince yardımcı olmaya çalışabilirim. Ve çalışıyorum da.

Ikisi birlessin diyordunuz userformdaki seçimler linki açıyor ve a6 ya seçilen kağıdın ismini yazdırarak grafik ve verileri çağırıyor sağdaki veri doğrulamadan seçim yapmanıza gerek yok.

Dosyayı verimli hale getirme ve düzenleme yapma benim sorumlulugumda değil, görevim hiç değil.Ben sadece amacınıza ulaşmak istediğiniz konularda karşılaştığınız sorunlarınıza olanaklarım elverdiğince yardımcı olmaya çalışabilirim. Ve çalışıyorum da.
ama hangi kağıt verisi ? ismi siliyor.

haklsınız ama en çok da siz yardımcı oluyorsunuz bana. o açıdan dedim

Merhaba,
Daha önceki dosya ve bu dosya değişmiş . Veri doğrulama yerine listbox , X sütunun daki değerleri W sütununa taşımışsınız. farklı bir durum oluşmuş. Yaklaşık 20 mesaj da bir 4-5 satırlık kodda anlaşamadık. Umarım bu sefer oluştur. Listbox tek başına çalıştığında emel bilgiler ve grafikler geliyor, Diğer iki userform listboxun görevini de yapıyor. Yani internet veya web browse açılırken temel bilgiler ve grafikler geliyor.

Ekli dosyalar

• BISTtakip (1).xlsm
    643.5 KB · Gösterim: 8
Çözüm

her iki kodda da bir alt seçenekte bir üstü açıyor. yani acsel hata veriyor. adel de acsel'i açıyor vs.
Merhaba,
muhteşem olmuş hocam elinize sağlık. çook tşk ederim. hayırlı, sağlıklı ve huzurlu bayramlar dilerim

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri