• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü User form üzerinden Access Sorgularını nasıl güncelleyebiliriz.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ofbayoglu

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
4
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Değerli Hocalarım selamlar aranıza yeni katıldım daha önce başka forumlarda çok net cevap alamadım. Acces tablom var bunu userform üzerinden kullanıyorum. Tablomda sorgular var güncellemek için kullandığım sorgular bunları access datasına girmeden user form üzerinden güncellemek istiyorum. bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

admin şifre paneli şifreyi boş geçtiğinizde porgram makro bölümüne ulaşabilirsiniz.

kullanıcı adı Bekir
şifre 1234

Ekli dosyalar

• ekran1.png
    ekran1.png
    293.8 KB · Gösterim: 10
  • SipPRO21.xlsm
    544.1 KB · Gösterim: 10
1 - keşke access dosyasını da ekleseydiniz
2 - açıklamanız yeterli değil ne yapınca accessdeki hangi tablodaki hangi alan hangi değerle değişecek belli değil!
Belli olsaydı bile tablo olmadan yazacağımız kodu deneme imkanımız olmadığından çözüm sağlıklı olmazdı
3 - anaform boş geliyor, liste kutuları boş burada işlem yapılacak mı, ne işlemler yapılacak? değişikliklerin olacağı kaydın belli bir kimliği olmadan hangi kaydı güncelleyeceğini sorgu bilemez peki bu kimlik değeri nerede?

hocam access dosyası yüklenmiyor. sıkıştırıp yolladığımdada almadı. mail adresiniz varsa mail olarak göndereyim.

Zip olarak sıkıştırarak eklemeyi dener misiniz?

siz rar yapmışsınız,
zip formatında olmalı

hocam dikkat etmemişim kusura bakmayın. gönderdim.

Ekli dosyalar

• deneme.zip
    621 KB · Gösterim: 9
belirttiğim diğer 2 hususu cevaplandırmamışsınız.
daha ayrıntılı bir açıklama yapar mısınız?

bu arada access dosyanızdaki güncelleme sorgularınız hata veriyor, güncelleme yapmıyor

hocam güncelleme yapılmış durumda sizden istediğim sippro dosyasındaki ana menude yer alan güncelleme butonlarına tıkladığımız zaman access dosyasında bulunan sorguların çalışmasını istiyorum. Sorguları ben yaptım hocam onlar güncel şu anda hatalara rağmen güncelleme yapılmış durumda. isterseniz size any bağlantısı vereyim ordan tam ifade edebilrim. yada özelden size numaramı göndereyim iletişim kurabilirsek öylede ifade edebilrim.

1635682839145.png

sorgunuzda Nz() kullanılmasaydı aşağıdaki kod ile sorgunuz çalıştırılabilirdi ama nz kullanıldığından çalışmıyor bu nedenle ya sorgunuzun yapısı değiştilmeli yada belki arka planda access açılıp accesse yaptırılmalı
mesela stok_update sorgusunda güncellenecek alanları nz olmayan bir ifadeyle değiştirdiğinizde tablo güncelleniyor
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

aşağıdaki kod accessi açıp sorguyu çalıştırıp kapatıyor sadece "stok_update" sorgusu için
istenirse A.Visible = False yapılarak access gizli de açılabilir
ama bazı alanların türünü metin seçmişsiniz gerçekte sayısal olmasına rağmen, sebebini merak ettim?
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Hocam denediğimde nz olmayan alanlarda toplama çarpma gibi işlemler hata veriyor. bu yüzden nz olmak zorunda ama yinede çok teşekkür edeirm çalışmanız için. elinize sağlık bu şekilde sorgular çalışırsa ordan deneme yapacam

13. mesajdaki kodu denediniz mi?

bu son gönderdiğiniz çalıştı ama şöyle bi hata veriyor. sizin gönderdiğiniz parametreyi tekrar yüklediğimde sorunsız çalışıyor.
1635687205620.png

kopyalarken hata yapmış olabilirsiniz
Kod:
2 satırı birleştirmişsiniz oysa aşağıdaki gibi olmalıydı
Kod:

bu da başka bir yöntem accessi açmadan
Kod:

Çözüm
bu arada eğer sorunuz çözüldüyse cevap olarak gördüğünüz mesajı işaretleyin, cevaplanmışlara taşıyalım

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri