• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Ürün kodu ve ay göre fiyat getirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ERKAN YILMAZ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
123
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Üstadlarım,

S3 hücresine koymuş olduğum combox'ta seçtiğim aylara göre hemen altında s4 hücresine sayılar getiriyor. Bu gelen sayıya göre ;

Ek'te göndermiş olduğum dosyamın Mayıs adlı sayfasında bulunan L7 hücresine , Mayıs sayfamda ki D sütununu koşul alarak ve Fiyat listesi sayfamda ki aylara göre fiyatlarını getirmesini istiyorum.

Şöyle ki,

Combox'a ile mayıs seçimi yaptığım zaman D Sütununda ki bu ürünü "030103321 " fiyat listesinde ki mayıs ayında ki fiyatı bulacak ve L7 hücresine getirecek.

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

1719221721721.png

Ekli dosyalar

• Diversey Çalışma.xlsx
    779.3 KB · Gösterim: 9
Dener misiniz?
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Dener misiniz?
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Merhaba Teşekkür ederim.

Şu anda ortalama seçtiğim zaman fiyat gelmiyor sanırım şu aşağıdaki kırmızı ile boyadığım formülü" S" sütunu değil de "T" yaptığım zaman ortalama fiyatı alacak.

=İNDİS('Fiyat Listesi'!$A$1:$S$68;KAÇINCI(D7;'Fiyat Listesi'!$D$1:$D$68;0);KAÇINCI($S$4;'Fiyat Listesi'!$A$3:$S$3;0))[/CODE]

T sütunu gelecek ise versiyon 365 ise şunu kullanabilirsiniz:

Kod:

Merhaba Teşekkür ederim.

Şu anda ortalama seçtiğim zaman fiyat gelmiyor sanırım şu aşağıdaki kırmızı ile boyadığım formülü" S" sütunu değil de "T" yaptığım zaman ortalama fiyatı alacak.

=İNDİS('Fiyat Listesi'!$A$1:$S$68;KAÇINCI(D7;'Fiyat Listesi'!$D$1:$D$68;0);KAÇINCI($S$4;'Fiyat Listesi'!$A$3:$S$3;0))[/CODE]
doğrudur ben ay olarak bakmışım .
Formüldeki S kolonları T olarak düzeltirseniz sorun çözülür.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri