• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü ünvanına göre yada statüye göre sıralama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

cenqiz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
2
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
merhaba arkaşalar ekli excelde ünvanına ve bütçesine göre ayırmak istiyorum. Yanında otomatik sayı atmasını istiyorum örnek güvenliğini seçtimi kaç kişi olduğu toplam sayı olmasını birde yanınada sıralaması yapmasını istiyorum.Yani hem ünvanına göre hem de bütçeye göre ayırmak istiyorum. Örnek 200 personel var 125 Genel Bütçe 75 Döner Sermaye bütçeyi seçtiğimde de ayırmasını istiyorum bilmem umarım anlata bilmişimdir. Şimdiden Teşekkür Ederim

Ekli dosyalar

• ünvana göre sıralama.xlsx
    17 KB · Gösterim: 5
Merhaba,

İstediğiniz böyle bir şey mi?

1727942007848.png

Ekli dosyalar

• ünvana göre sıralama_Ahmet.xlsx
    17.6 KB · Gösterim: 1
buna benzer süzden yaptığımda birbirinden ayrılması lazım yani süzden genel bütçe dedim hem toplam sayıyı hemde ünvanına göre ayırması lazım

Deneyiniz.
Sarı hücrelerden seçim yapınız.

Ekli dosyalar

• ünvana göre sıralama.xlsx
    29.4 KB · Gösterim: 5
bu listeye göre yaparsanız sevinirim bazı düzeltmeler oldu kusura bakmayınız tşk ederim

Ekli dosyalar

• ünvanına göre-2.xlsx
    27.2 KB · Gösterim: 3
Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• ünvanına göre-2.xlsx
    85.8 KB · Gösterim: 4
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri