• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Tüm Aylara Ait Ürünleri Bulmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

SEVGİ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
23
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar Arkadaşlar Bu Örnek 365 versiyonlara göre yapılmış olup eski versiyonlara göre formül ile yapabilirmisiniz selamlar

Ekli dosyalar

• Tüm Aylara Ait Ürünleri Listelelemek.xlsx
    14.2 KB · Gösterim: 12
Bu dosya bana ait. Başka forumdan.

Merhaba;
Sorunuzu tam anladığımı söyleyemem ama makro çözümü kullanabilirim derseniz eki inceleyin.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• SEVGİ-Tüm Aylara Ait Ürünleri Listelelemek (makro).zip
    24.3 KB · Gösterim: 7
O bana baktı ben ona baktım. Sadece bakıştık. Anlaşamadık.

Arkadaşlar her ayda satış yapılan ürünlerin listelenmesini istiyorum bunun için eski versiyonlara formül yazabilirsiniz misiniz

Ekli dosyalar

• Tüm Aylara Ait Ürünleri Listelelemek (1).xlsx
    14.2 KB · Gösterim: 4
Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• Tüm Aylara Ait Ürünleri Listelelemek (1).xlsx
    49.7 KB · Gösterim: 5
Teşekkür ederim hocam

A
B
J
Bu şekilde olacak
Ayrıca 365 versiyonda kullanılan formüller aşağıdaki gibidir
LET(t;SATIRA(BENZERSİZ(C3:C133));SIRALA(SÜTUNA(EĞER(12-BYCOL(ÇOKEĞER(C3:C133=t;AY(B3:B133));LAMBDA(c;BAĞ_DEĞ_SAY(BENZERSİZ(SÜTUNA(c;2)))));1/0;t);2)))
LET(p;BENZERSİZ(C3:C133);a;BENZERSİZ(YATAYYIĞ(C3:C133;AY(B3:B133)));METİNBÖL(METİNBİRLEŞTİR(";";;SIRALA(MAP(p;LAMBDA(hepsi;EĞER(BAĞ_DEĞ_SAY(FİLTRE(a;SÜTUNSEÇ(a;1)=hepsi))=12;hepsi;"")))));;";"))
Bu formüleri eski versiyonlara göre formül ile yapabilirmisiniz size zahmet selamlar

Örnekler misin ?

Ekteki örnek 365 Versiyonlara göre yapılmış olup eski versiyonlara göre formül ile yapabilirmisiniz

neden sonucun A-B- J olması gerektiğini anlayan var mı ?

Sanırım BAZI yanıtlar GÖRÜNMEZ oluyor :). "Dosya bana ait" dedim ama tek bir tepki yok :))))

Biri bana da anlatsııııın......🤔🤔🤔🤔

Dosya başka forumdan alındı. Formüller bize ait . Soru sahibi açıklasın ne istediğini örneklendirerek , daha iyi olur.

şimdi anladım...
1727099289369.png

Sayın SEVGİ
İnceleyiniz.

Ekli dosyalar

• Ürün Analiz (makrolu).xlsm
    30.4 KB · Gösterim: 2
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri