• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü toplam komutunu gün ile birleştirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

incsoft

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
15
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
=TOPLA('1:30'!O77) arkadaşlar hergün 1.2.3.......31 şeklinde düzenleme yerine P1'de o günün tarihi var 30 kısmına =GÜN(P1) komutunu nasıl adapte edebilirim?

Teşekkürler..

merhabalar
örnekteki gibi

Ekli dosyalar

• dd.xlsx
    9.3 KB · Gösterim: 4
merhabalar
örnekteki gibi

Öncelikle teşekkür ederim. Sizin cevabınıza göre anladığım tek bir sayfadaki işlemler için.... Ekteki dosyamda biraz açıklamaya çalıştım ve 5 gün olarak hazırladım. Bunun ayda 30 gün olduğunu düşünürsek =TOPLA('1:5'!C2) formülü =TOPLA('1:30'!C2) devam edecek. Benimde amacım burdaki 1'.........30' kısımlarını P1'deki tarihi güne dönüştürüp o formüle eklemek.
merhabalar
örnekteki gibi

Ekli dosyalar

• SOR.xlsx
    14.3 KB · Gösterim: 6
" 1'.........30' kısımlarını P1'deki tarihi güne dönüştürüp o formüle eklemek " burada ne demek istediğinizi anlamadım. Örnek verir misiniz ?

Böylemi olacak.
30 rakamının (-ki bu rakam günün tarihinin günüdür) üzerinde sağ mouse tıkla ve hücreleri biçimlendire gir.

Ekli dosyalar

• topla.xlsx
    6.4 KB · Gösterim: 2
Fonksiyon ile olur derseniz deneyiniz

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Kullanımı :
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
ilk hücreler sayfa aralıkları diğer hücreler sayfadaki satır aralıkları

Ekli dosyalar

• DÜZENLE-SOR.xlsm
    22.9 KB · Gösterim: 2
Çok ilginç bende görünüyor. Tekrar bakar mısınız ?

Ekli dosyalar

• topla1.xlsx
    32.1 KB · Gösterim: 5
merhabalar
formül 5 nolu sayfaya uygulanmıştır kontrol edermisiniz
Kod:

Ekli dosyalar

• SOR (1).xlsx
    15 KB · Gösterim: 2
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri