Çözüldü Toplam Gündüz ve Gece Çalışma Süresi Hesaplama

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Ergün

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
37
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
1-) Merhabalar, ekte bir tablom var, (P Sütununa) Personelin görev aldığı tarih ve saatten görevin bittiği tarih ve saat arasındaki süre tespit edilecek.
2-) (Q Sütununa) Personelin görev aldığı tarih ve saatten görevin bittiği tarih ve saat arasındaki gece çalışma süresi tespit edilecek. (Gece çalışma saat aralığı 20:00-06:00)

Ekli dosyalar

• Eylül 2022 ayı Tren Üstü Prs.Çalışması - Kopya.xls
    140.3 KB · Gösterim: 10
Çözüm
Helal olsun Ergün bey sorun yok (y). 6 nolu mesajın yanındaki çözüldü işaretine tıklayıp yeni sorunlarınız için yeni konu açarsanız çok iyi olur.

Alicimri

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,058
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
1. Sorun için P4 hücresine aşağıdaki formülü uygula aşağı doğru çoğalt.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
2. Soruyu formül ile çözemedim. KTF yazdım. Belki dizi formülü ile yapılabilir ben beceremedim.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

VetExc

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,363
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Merhaba Sn. Alicimri nin makrolu çözümüne alternatif olarak Q4 sütunu için formüllü alternatif olarak böyle bulabilirsniz.

Kod:

Ergün

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
37
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar, öncelikle ilginiuze teşekkür ederim.
1. soruya verilen formül doğru sonuç vermedi
(P Sütununa) Personelin görev aldığı tarih ve saatten görevin bittiği tarih ve saat arasındaki süre tespit edilecek

VetExc

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,363
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Ergün bey alicimri hocamızın 1. Formülü çalışıyor. Sıkıntı yok. Formül Doğru Değil yerine yapamadım deseniz daha doğru olur.. Sürekli aynı saat sorularını soruyorsunuz. Hücre biçimlendirme kısmını eksik yaptıkça olmaz. Bence youtubedan excel ile ilgili biraz videolar izlerseniz. Sizin için çok daha iyi olur. Geliştirirsiniz kendinizi. Aşağıdaki videoyu izlerseniz yaptığınız eksikliği daha net anlarsınız. Özellikle 1:33 üncü dakika sonrası

Patron

Site Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,669
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• Mesai.xls
    61 KB · Gösterim: 6

Ergün

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
37
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Sevgili hocam, uyarınız için teşekkür ederim, ben bu formül işinden bir türlü anlayamadım, yine bir formüle ihtiyacım var, daha önceleri bunu da sordum, kızacakmısınız yoksa, birde bu dosyama el atın, yaşlı abinizi hoş görün lütfen

Ekli dosyalar

• YÜK 2022 FAZLA MESAİ DOSYASI son.xlsx
    982 KB · Gösterim: 3

VetExc

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,363
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Ergün bey üzüldüğümüz husus aynı soruları sormanızdan ziyade bu söylediklerimi yanlış anlamayınız lütfen tavsiye olarak düşününüz ;

1- Sorununuza yardımcı olmaya çalışan kişilere geri dönüş yapıp teşekkür etmiyorsunuz. Teşekkür etmek erdemliliği gösterir. Daha önceki konularda da ya kendi yazdığınız yorumu işaretleyip çözüldü olarak işaretliyorsunuz. Yada hiç olumlu olumsuz geri dönüş yapmayıp uygun cevabı da çözüldü işaretlemiyorsunuz.
2- Farklı sorunlarınız için yeni konu açıp sorularınızı sorarsanız forum sağlığı açısından daha iyi olur.

Aşağıdaki linki özenle incelemenizi rica ediyorum. iyi çalışmalar diliyorum.

Ergün

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
37
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Sevgili kardeşim, bu siteden çok faydalandım, herkese ayr5ı ayrı teşekkür ederim. Ben 61 yaşında biriyim, bir kamu kuruluşunda çalışıyorum. Sizlere soruyu soruyorum, cevaplandırıyorsunuz da, dosyanın işi bitmediği için uzun bir inceleme yapıyorum, bu arada siz bir daha dönüş yapılmıyor gibi görebilirsiniz, sizlerden son derece ileri faydalanıyorum, tekrar tekrar çok teşekkür ederim, haklarınızı da helal ediniz.

Ergün

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
37
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Hac vazifesini yerine getirmiş bir hacı olarak, bu duruma çok üzüldüm ve utandım, varsa hakkınız Allahu Teala hepimizi affetsin İNŞAALLAH

Patron

Site Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,669
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Sayın Ergün,
6 nolu mesajdaki dosya işinizi görmedi mi?

Patron

Site Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,669
Excel Versiyonu
Office 2021 TR

VetExc

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,363
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Helal olsun Ergün bey sorun yok (y). 6 nolu mesajın yanındaki çözüldü işaretine tıklayıp yeni sorunlarınız için yeni konu açarsanız çok iyi olur.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar