• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Topla Çarpım formülü sütun aralığı varsa toplama yapmıyor.

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ERKAN YILMAZ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
123
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,

Ekran Görüntüsü göndermiş olduğum görselde iki tarih arasındaki koşul ekleyerek verileri getirmek istiyorum.

Şöyle ki , belirtmiş olduğum iki tarih arasında yiyecek olan grubu koşul olarak ekledim ve bu formülü kullandım ancak sütun aralıkları olduğu için mi bilmiyorum veriler gelmedi.

C-like:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

B sütununda tarih var, J sütununda toplamasını istediğim miktarlar ve AF sütununda tutar var. Bu belirtmiş olduğum sütun aralıklarında tabi başka veriler var.

Yani bu sütunlardan dolayı hesaplamıyorsa hangi formülü kullanmam gerekir.

Yardımınızı rica ederim.

Ekli dosyalar

• 2.PNG
    2.PNG
    85.5 KB · Gösterim: 3
  • 1.PNG
    1.PNG
    39.6 KB · Gösterim: 3
hocam resme göre sanki J sütunu şartı K sütuna göre olmayacak mı?

Çözüm
Sayın askan ,

Teşekkür ederim hatırlattığınız için.

Evet orayı atlamışım,

C6 hücresi için J sütunu, =TOPLA.ÇARPIM((ÖdenmezData!B2:B10000>=$C$3)(ÖdenmezData!B2:B10000<=$D$3)(ÖdenmezData!J2:J10000=B6)*(ÖdenmezData!AF2:AF10000)) formül olarak bunu kullandım ama sonuç alamıyorum.

C7 hücresi ve altında ki hücreler K sütunu olacak. =TOPLA.ÇARPIM((ÖdenmezData!B2:B10000>=$C$3)(ÖdenmezData!B2:B10000<=$D$3)(ÖdenmezData!K2:K10000=B7)*(ÖdenmezData!AF2:AF10000))

Veri çekmek istediğim sayfada AN sütununa kadar veri var ama benim veri almak istediğim tarih ve ekran görüntüsünde de görüldüğü koşula göre veri getirmek.

Bu sütunlar yan yana olunca veri getiriyor ama aralarda boşluk olunca getirmiyor. Bu durumlarda başka alternatif formül var ise tavsiyenizi rica ederim.

Ekli dosyalar

• 3333.JPG
    3333.JPG
    258.4 KB · Gösterim: 3
  • 2222.JPG
    2222.JPG
    162.3 KB · Gösterim: 3
  • 1111.JPG
    1111.JPG
    128.9 KB · Gösterim: 3
hocam sütunların yanyana olması veya aralarda boşluk olması bişey ifade etmez başka bir sıkıntı vardır.

hocam sütunların yanyana olması veya aralarda boşluk olması bişey ifade etmez başka bir sıkıntı vardır.
Teşekkür ederim, sorunu buldum, tarih biçimlerinden dolayı formül verileri getirmiyormuş...

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri