• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü TextBox girilen verilerin Güncellemesinde formül silinmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

okinava14

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
71
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Herkese hayırlı geceler.
Excel Puan sayfasında bulunan verilerde formül var ve FrmTahsis formunda puanlama yaptığımızda güncelle diyoruz. formül yok oluyor. hesaplama hatası oluşuyor sonuç olarak. yardımlarınızı rica ediyorum sayın hocalarımdan.

Ekli dosyalar

• LOJMAN 2024.xlsm
    379.2 KB · Gösterim: 2
Çözüm
Neyse sayın hocam en iyisi ben hazırlayıp eklerim dosyaları.
Yazıyorum yazıyorum yine aynı :(
Son dosyadada sutoopen ve close kodlarını silmemişsini<.
Ben workbookopen ve close kodlarını sildim oraya ekledim acılıskapanısModülü adında.
Listviewe alma kodunuda ayırdım userformactivate kodunuda ayırdım denersiniz konuyu kilitliyorum.
Merhaba.
Yine bana iş düşecek gibi :)
Dün bakmıştım formül silinmesi zaten normal çünkü kod ile değer olarak aktarılıyor.
Ayrıca nerde ve tam olarak adımlayarak anlatırsanız iyi olur.Mesela şu sütunda bu satırda formül var şu formda bu butona tıklayınca gibi.Bazen samanlıkta iğne aramak gibi oluyor dosya açınca.

Haklısın hocam ilgin için Allah senden razı olsun.
Şimdi FrmTahsis 'i çalıştırdık ve veri girişlerini yaptık. güncelle kaydet butonuna tıklayınca FormListe sayfasında ki veriler güncelleniyor fakat formülleride iptal ediyor neresi dediniz. Sarı alanda kalan tüm değerlerin formülleri siliniyor düz metinleşiyor.

Ekli dosyalar

• LOJMAN 2024.xlsm
    373.7 KB · Gösterim: 2
  • 03.png
    03.png
    65.8 KB · Gösterim: 2
Amin.Sub Kopyala() bunun içindeki kodlarımı diyorsunuz?
2 adet güncelle kaydet butonu var hangisi?
Bu iki buton içindede FormListele diye birşey yok!!!!!!

CoffeeScript:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

FrmTahsis Satır 135'de:
Bu kodlar kaydediyor fakat kodları silerek kayıt yapıyor.
Sizin 2 tane dediğinizin 2.cisi FrmPuan onda ise Sayfa Puanda D19 ,D25, D26 daki verilerin kodları bozuluyor sadece.

FrmTahsis SATIR 135'de:
Bu kodlar kaydediyor fakat kodları (formülleri diyecektim) silerek kayıt yapıyor.
Sizin 2 tane dediğinizin 2.cisi FrmPuan onda ise Sayfa Puanda D19 ,D25, D26 daki verilerin kodları bozuluyor sadece.

Frmtahsis değil sayfa olan FormListele?

Programda kaydet Güncelle butonuna tıklayınca FormListe sayfasında ki veriler güncelleniyor. doğru. Güncelleniyor ama Sarı alanlardaki hücrelere ait formüller iptal oluyor sorunum bu.

FormListe sayfasında ki veriler(bilgiler) güncelleniyor. doğru.

Birde sanıyorum yanlış yazmışsınız.
Close olan yerine alttaki open kodu olacak.Zaten beforclose kodu var buçalışmasayfası içinde.
C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

C#:

Şimdi dediğinizi yaptım. aşama bir tam. peki FrmTahsis'de Lojman tahsis hesabı (Multipage adı) olan yerde en sağda Puanlama kısmı var 3 tane hesaplama onların güncellemesi excelde güncelleniyor ama Programa yansımıyor.

Sayın hocam dediğim open yazarsanız alttaki kodları silin gereksiz oluyor ek bilgi olarak.

C#:

Şimdi dediğinizi yaptım. aşama bir tam. peki FrmTahsis'de Lojman tahsis hesabı (Multipage adı) olan yerde en sağda Puanlama kısmı var 3 tane hesaplama onların güncellemesi excelde güncelleniyor ama Programa yansımıyor.
Resimdekileri diyorsanız onlara zaten gerek yok formül eklerseniz.

İkinci dediğinizide hallettim. 16. Mesaj için yazdıklarınızı deniyorum şimdi

Ayrıca resimdeki yeri otomatik hesapla yapın
1111.png

Hocam Allah razı olsun son bir aşama kaldı şimdi alttaki resimdeki hata Girilen bilgileri Güncelle Kaydet dediğimizde Excel tamam ama Listview'de güncelleme yapmıyor taki programı yeniden başlatmak gerekiyor. Bu sorunu halledebilirmiyiz.

Ekli dosyalar

• bu.png
    bu.png
    196.8 KB · Gösterim: 4
Amin sizdende.Dosyanın son halini ekleyin ordan düzelteyim.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri