• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü TextBox boş ise commonbutton görünmesin, TextBox dolu ise commonbutton görünsün!

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

TiOr

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
165
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Üstatlarım,
Konu başlığında da belirtiğim üzere örneğin;
TextBox1 boş bu durumda CommandButton1 görünür olmasın, özetle görünmesin.
TextBox1 dolu bu durumda CommandButton1 görünür olsun,
Böyle bir işlem mümkün müdür?
Mümkün ise kıymetli desteklerinizi talep ederim.

Çözüm
Refaz Üstadım Selam,
Dönüşün ve bilgilendirmen için teşekkür ederim.
Bildiğimin dışında biraz şartları zorluyorum.
Bu kapsamda hem kendimi geliştirmek maiyetinde, farklı şeyler denemek ve yapmak maiyetinde ve de formu zenginleştirmek maiyetinde bir şeyler yapmaya çalışıyorum.

Şöyle bir koda ihtiyacım vardı hallettim.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Bu kodla texboxsa yazı yazmadığın sürece kaydet butonu gözükmüyor. Yazı yazdığımızda button ortaya çıkıyor.
Bahsettiğin konunun farkındayım ama yine de teşekkür ederim. İstediğim kodun...
Textbox boş kontrolü kodu yazmaya gerek yok heralde bu zamana kadar formdasınız abey.
Görünmede visible= true yada visible= false olacak kodda commandbuttonun.

Refaz Üstadım Selam,
Bu kapsamda hem kendimi geliştirmek maiyetinde, farklı şeyler denemek ve yapmak maiyetinde ve de formu zenginleştirmek maiyetinde bir şeyler yapmaya çalışıyorum.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Bu kodla texboxsa yazı yazmadığın sürece kaydet butonu gözükmüyor. Yazı yazdığımızda button ortaya çıkıyor.
Bahsettiğin konunun farkındayım ama yine de teşekkür ederim. İstediğim kodun çok farklı bir boyutu var.
Projem tamamlansın proyu paylaşacağım buradan sonrasında görüşlerinizi ve düşüncelerinizi almak beni mutlu eder.
Bu kod ile ilgili kısımı da görmüş olursun ki belkide biliyorsundur.
Hayırlı geceler dilerim.

Çözüm
Konuyu çözüldü olarak düzelttim.
Konu kilit...

Refaz Üstadım Selam,

Kod:

Bahsettiğin konunun farkındayım ama yine de teşekkür ederim. İstediğim kodun çok farklı bir boyutu var.
Projem tamamlansın proyu paylaşacağım buradan sonrasında görüşlerinizi ve düşüncelerinizi almak beni mutlu eder.
Bu kod ile ilgili kısımı da görmüş olursun ki belkide biliyorsundur.
Hayırlı geceler dilerim.
Selam abey.Rica ederim ve extra kodu yazmamıştım gelişmeniz için :)

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri