• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Text formatındaki hücreye bağlı değişen koşul

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

seng

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
91
Excel V
Office 2013 EN
Konuyu Başlatan
Herkese merhabalar arkadaşlar,
Ben normalde N12 için aşağıdaki formulu kullanarak C hücresinde değer varsa K ya böldürüp N12 ye degerını yazdırıyordum. ( haftasına baglı olarak)
C++:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Ancak şöyle ki bu miktarı C ye yazdıgım tüm degerlerı alıyor, B sütununda Serial Manufacturing yazıyorsa eğer değerini alsın istiyorum. Nasıl yapabilirm?
Teşekkürler..

Ekli dosyalar

• SCHEDULE.xlsm
    189.8 KB · Gösterim: 5
sorunuz ilave bie if eklenerek çözülebilecek gibi duruyor yanlış anlamadıysam. Ancak "Ancak şöyle ki bu miktarı C ye yazdıgım tüm degerlerı alıyor, B sütununda Serial Manufacturing yazıyorsa eğer değerini alsın istiyorum. Nasıl yapabilirm?" burada hangi değeri alsın istiyorsunuz tam anlayamadım?

Şöyle hocam B sütununda serial manf. yazıyorsa eğer o satırdaki C sütununu yazdırsın formule, suanda C sütununda ne yazarsa ona göre işlem yapıyor. B19 için C19 değerini yazdırsın istiyorum, Şuanda örneğin B20 de serial yazmıyor ama C sütununa değer girerseniz onu böldürür..

c sütunu için kaç haftaysa ona bölüp ilgili yere yazıyor. eğer b sütununda serial manifacturing yazıyorsa haftaya bölmesin mi? bölmeyecekse nereye yazacak?

eğer b sütununda serial manifacturing yazıyorsa haftaya bölsün, bölünce n12 den itibaren kacıncı haftaysa oraya yazsın hocam.

Merhaba

N12 ye formül yazdım. Kontrol eder misiniz? İstediğiniz bu tarz bir şey mi?

Ekli dosyalar

• SCHEDULE.xlsm
    130.7 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Evet hocam tesekkur ederıım..

Geri