• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Texbox bölme işlemi hk,

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

TiOr

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
165
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,

Aşağıdaki kodlar ile saatlik performansı almak için / işlemi yapıyorum.
Fakat gerek doğru işlem yapmıyor gerekse ondalık çok fazla atıyor.

Yapılan işlemde 3000/7,5=400 (Doğru) & 3000/7=428,5714285714286 böyle olduğunda sapıtıyor.
Saati değiştirince de farklı işlem yapıyor.

Kodu nasıl rezerve edersem doğru işlemi alabilirim.
Desteklerinizi talep eder, iyi çalışmalar dilerim.
Syg,

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

1674806732558.png

1674806760399.png

Ekli dosyalar

• Örnek Dosyam1.xlsm
    60.5 KB · Gösterim: 4
TextBox7 içerisindeki rakamı virgül ile değil nokta ile yazın.
PC başına geçince deneyeceğim. Teşekkürler bilgi için. Tekrar yazarım durum hk. Peki çalışma saatini değiştirince neden farklı sonuç veriyor? Yani çalışma saati tamam standart 7,5 kalacak fakat bazen adam 6 saat çalışıyor manuel değiştirecem bu durum da fakat performans çok alakasız oluyor. Mesela 2 saat yazın çok farklı sonuç veriyor. Umarım çözebilirim yoksa hiç bir anlamı kalmıyor projenin. Teşekkürler, kolay gelsin. Hayırlı Cumalar.

Textbox8_Change() eventini silin.
ilgili kodları aşağıdaki gibi değiştirin.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Patron Hocam Selam,
Çok teşekkür ederim.
İşlem tamamdır.
Eline emeğine sağlık...

Patron Hocam Selam,

Konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın.

Kod:

Veya;

Kod:

Şu şekilde bir problem yaşıyorum bir türlü çözemedim;

Adeti girip saate 0,5 yazmak istiyorum fakat daha 0 girmemle hata almam bir oluyor. 1-1,5 vs.. ve üstü rakam girdiğimde problem olmuyor. 0 girince hesaplamada bir problem oluyor sanırım o yüzden hata veriyor.
Fakat saati 0,5 girip adeti yazarsam sorun olmuyor. Ama bu durumda birden çok kullanıcı olduğu için akılda kalmıyor unutuluyor.

Varmıdır bir çözümü yardımcı olabilir misiniz?
Denemelerimde problem olmamıştı çünkü bu değeri hiç girmemiştim. Bu gün itibariyle kullanıma aldım ve hata ile karşılaştım.
Bilgi ve desteklerinizi talep eder, hayırlı akşamlar dilerim.
Saygılarımla,

1677690408303.png

1677690378099.png

Aşağıdaki gibi deneyin.
Kod:

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri