• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Tarihli saatlerde şart belirleme 30 GÜN aşımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Reason01

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
33
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Sorunum sitede çözülmüştü fakat 1 eksiği kalmış. yeni istek olduğu için yeniden açıyorum.

2 tarih arasındaki fark 30 günü geçince saymıyor. örneğin 2 tarih arasında 105 gün var.bunu yanlış çıkartıyor.dosyayı ekliyoırum. hatalı olan yeri kırmızıile gösterdim 52779

Ekli dosyalar

• gonder_1 (1).xlsx
    12.8 KB · Gösterim: 3
Çözüm
Bu yeni bir konu değil, formülde yaptığım, benim bir hatam.
Değerlendirmeyi atladığım bir konu.

Sayı biçimlendirmeleri İPTAL.
Biçimlendirmeyi formül ile yapıyoruz. Formülde METNEÇEVİR işlevi ile biçimlendirme yapıldı.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Biçimlendirmeyi formül ile yapıyoruz. Formülde METNEÇEVİR işlevi ile biçimlendirme yapıldı.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• gonder_1_1.xlsx
    13.2 KB · Gösterim: 1
Çözüm

Kod:
tamamdır peki bu çıkan sonuçlarda 3 günden fazla olanları kırmızıya boyatmam için koşullu biçimlerdirme yapamaz mıyım =

g / ss:dd şeklindeki biçimlendirme olan kolon Sayı değil METİN.
O nedenle formülü komple kullanıp biçimlendirme yapılabilir.
Diğer kolon, yani [ s ] : dd biçimlendirmesi olan kolon sayı olduğu için direkt olarak hücre değeri biçimlendirme olarak kullanılabilir.

Eki incelersiniz..

Ekli dosyalar

• gonder_1_1.xlsx
    13.4 KB · Gösterim: 2
g / ss:dd şeklindeki biçimlendirme olan kolon Sayı değil METİN.
O nedenle formülü komple kullanıp biçimlendirme yapılabilir.
Diğer kolon, yani [ s ] : dd biçimlendirmesi olan kolon sayı olduğu için direkt olarak hücre değeri biçimlendirme olarak kullanılabilir.

Eki incelersiniz..
Çok teşekkür ederim elinize sağlık

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri