• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü tarihlere göre amortisman hesaplama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

merveedabak

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,

Amortisman tablosunda işimi kolaylaştırmak için formül oluşturmak istiyorum. Dosyada yer alan "Alış Tarihi" sütunda yer alan tarihlere göre I,J,K sütunda hesaplansın istiyorum oda şöyle olmalı ,
Örneğin, 17 ocak ta alınmış ürün var I (01-02-03 aylar) sütununa otomatik hesaplama gelsin,
eğer nisan ayından alınmış ise J sütununda (01-02-03-04-05-06 ) kısma 6 aylık yani hesaplama "yıllık tutar /12* 6" olmalı
ya da eylül ayında mal alındı oda K sütununda yıllık tutar /12* 9" olmalı

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İyi Çalışmalar

Ekli dosyalar

• AMORTİSMAN.xlsx
    10.9 KB · Gösterim: 7
Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• AMORTİSMAN.xlsx
    11.4 KB · Gösterim: 8
Çözüm
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
EĞER(C2<>"" Tarih var mı diye bakılıyor, yoksa boş geçiliyor.
EĞER(VE(AY(C2)>3;AY(C2)<7) tarih var ise hangi ay olduğuna bakılıyor.
G2/12*6 Ayın bulunduğu aralığa göre 3-6-9 ile çarpılıyor.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
son 3 ay için ise 12 ile çarpılması lazım ama formülde öncesinde 12 ye bölündüğünden sonuç 1 olacağı için direk G hücresi yazılıyor.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri